cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, amiral gemilerini SoC MediaTek'e taşıyabilir

(Topic created on: 04-07-2022 05:36 AM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Samsung, en iyi akıllı telefonlarını MediaTek işlemcilerle donatmaya başlayabilir. Belki de bu karar, yeni MediaTek işlemcilerin performansta ikinci olması ve birincisinin Apple A15 olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Business Korea kaynağından gelen bir rapora göre, yeni işlemciye dayalı iki cihaz piyasaya sürülmek için şimdiden hazırlanıyor.

 
MediaTek'in seçimi, Kore devine fiyatlandırmada diğer üreticilere göre rekabet avantajı sağlayabilir ve bu da teoride Exynos yonga setlerinin payını azaltabilir. Strategy Analytics'e göre, MediaTek'in akıllı telefon yonga seti kategorisinde geçen yıl pazar payı %26,3 iken Qualcomm'un pazar payı %37,7 idi.
 
MediaTek, teknoloji üreticilerinin akıllı telefonlarında alt çizgiyi kesmelerine izin veren düşük ve orta seviye teklifleriyle düzenli olarak dikkat çekti. Ve Dimensity 9000'in ortaya çıkmasıyla Tayvanlı şirket şimdiden en iyi Snapdragon 8 Gen 1 ve Exynos 2200 ile rekabet edebilir.
 
Business Korea tarafından yayınlanan bilgilere göre, yaklaşmakta olan Galaxy S22 FE ve Galaxy S23 akıllı telefonlar 2022'nin ikinci yarısında sunulacak ve her iki cihaz da MediaTek yonga setlerinde piyasaya sürülebilir. Yeni rapor, henüz duyurulmamış MediaTek Dimensity 1000'i alabilecek daha pahalı Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra'dan da bahsediyor.
 
3 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Merhaba.
Bilgilendirme için teşekkür ederiz.
RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba
Rica ederim
_FVS_
Active Level 7
Galaxy S
MediaTek ne kadar da gelişse de güven vermiyor (benim fikrim) Huawei'nin işlemcisi ile Qualcom işlemciler daha güzel.