cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Türkiye Ekibi'ne

(Topic created on: 02-23-2024 12:11 AM)
186 Views
teyyo
Active Level 7
Options
Galaxy S
Aylardır RAM konusunda hata bildirimi yolluyorum. Çünkü fazla bir tüketim var. Bununla birlikte; aylardır, cihaz boştayken saçma sapan ve gereksiz bir pil tüketimi var diye de hata raporu yolluyorum. Umarım 6.1 ile bu sorunların büyük bir bölümüne, diğer güncellemelerle tamamına çözüm bulunur. Burada kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz gibi geliyor çoğu zaman... Umarım bütün bu sorunlar göz önüne alınıyor ve gerekli çalışmalar yapılıyordur. Şayet bu sorunlar çözümsüz kalıp sadece "yapay zeka" muhabbeti olursa büyük kaybı Samsung yaşayacak. Bakalım ne olur...
9 Comments
srdr77
Active Level 8
Galaxy S
Fazla derken ortalama 4-4gb. Olması gerekir.
0 Likes
teyyo
Active Level 7
Galaxy S
Durduk yere 4 gb fazla değill mi? Hiçbir uygulama açık değilken 4 gb... birkaç uygulama açılınca 5'e çıkıyor
0 Likes
srdr77
Active Level 8
Galaxy S
Arka planda gereksiz uygulamaları derinnuykuya alırsan tabiki böyle oluyor. Almazsan 5-5.5gb. Kullanır ama zamanla android yazılımın doze modu devreye girerek kullanmadığın uygulamaları kendisi derinnuyku moduna alıyor.
0 Likes
teyyo
Active Level 7
Galaxy S
Arkaplana almak ram mi tüketir, anlamadım.
0 Likes
srdr77
Active Level 8
Galaxy S
Android şöyle çalışıyor. Hani bilirmisiniz windows pc lerin içinde sanal makina oluşturup ikinci bir işletim sistemi çalıştırılır bilirmisiniz. Android böyle yani hepimizin cihazlarında ilk önce linux açılır ve linux android işletim sistemini çalıştırır (sanal makine mantığında). Yani arka plandaki ram ilk önce linux kullanır sonra Android kullanır ve android de her bir uygulama için ram kullanır. İşte bu uygulamarlar kamera,telefon uygulaması,mesaj,vb. Ana uygulamalar. Haliyle ram ihtiyacı artar. Umarım açıklayıcı olmuştur.
0 Likes
Niksii
Active Level 5
Galaxy S
Eğer cihazı güncellediysen temiz kurulum çok daha sağlıklı olacaktır. Sorun yaşıyorsanız cihazı sıfırlamanız yararınıza olacaktır.
0 Likes
Niksii
Active Level 5
Galaxy S
Ayrıca ram kullanımına takmayın. Sistem ihtiyacı olduğu kadar ramı kullansın.
0 Likes
teyyo
Active Level 7
Galaxy S
Sıfırlamak hiçbir işe yaramıyor. Kaldığı yerden devam
0 Likes
Emmi_S22Plus
Active Level 10
Galaxy S
bütün uygulamaları derin uykuya alsanızda cihaz geri planda RAM tüketiyor. Isterseniz önbellek temizliği yapın isterseniz telefonu sıfırdan kurun değişen bir şey yok, yorulduğunuzda kalıyorsunuz. o yüzden görmezden gelmek en iyisi.
0 Likes