cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung S22 Kamera Sorunu

(Topic created on: 05-11-2023 12:54 PM)
38 Views
musti_martin
Active Level 1
Options
Galaxy S

Selamlar arkadaşlar. 

Samsung s22 telefon aldım. Önceki kullandığım telefon Samsung s7 modeliydi. Kamerası iyi diye

s22 aldım fakat fotoğraflarda ekranın üst 1/3 kadar kısmında fotoğrafı netlemiyor. Özellikle yakın mesafede. Yakın mesafede s7 kadar performans alamadım açıkçası. Acaba s22 lerin hepsi mi böyle yoksa benimkinde bir problem mi var?

15 Comments
musti_martin
Active Level 1
Galaxy S

Benim çektiğim fotoğrafta dikkat ederseniz çizgi ile işaretlediğim alan harici bulanıklık yok. Çizginin üst tarafı yine net çekmeye başlıyor. sadece arada kalan o kısmı netlemiyor. 20230511_114354.jpg

Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Sensörün boyutundan kaynaklı bir durum istersen servise verebilirsin kamerada değişse çözüm olmayacak ,için rahat edecekse servise verebilirsin ben sadece cihazın açılmasın diye diyorum

50 mp lik sensörlerde derinlikte yapabilme özelliği olduğu için ona göre ayarlı o sebepten bulanık çıkıyor

Ama önüzdeki güncellemelerde bu durumun önüne geçmek için 2x modu olucak yani o zman bu bahsettiğin durum olmayacak gibi
Galaxy0
Active Level 9
Galaxy S
neden zorunda
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
50 mp lik sensörlerde derinlikte yapabilme özelliği olduğu için yakın nesneler odak çok yakın olduğu için derinlik vermeye çalışıyor bu sebepten

Hatta diğer arkadaşa fotoğraf atmışsın direk derinlik almış ayran fotoğrafında

S22 S22 plus S23 ve S23 plus cihazlarında hepsi aynıdır
ahmetss
Active Level 3
Galaxy S
Evet s22 hatta s23'de de aynı durum mevcut sizle alakalı değil
musti_martin
Active Level 1
Galaxy S

Fotoğraf çekilirken kamera lensi mause padin tam ortasına gelecek şekilde tutuldu. İki kenara da eşit mesafedeydi.