cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung S20 FE ekran takılma ve donma,şarj sorunu

(Topic created on: 02-20-2021 07:08 PM)
1380 Views
becks24
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

Merhabalar yaklaşık 4 gündür yeni aldığım S20fe kullanıyorum. Ama kullandığım günden beri videolarda kasma takılma ve donma problemi yaşıyorum.  Ekran hızı 120hzde aynı problemi var. Ayrıca şarjı çok çabuk bitiyor. En son Güncellemeler de yapılı halde. Bu durumda ne yapabilirim? Yetkili servise iade edip yeni bir cihaz alabilir mym?

6 Comments
A51FanEdition
Active Level 6
Galaxy S
merak etme android 11 sorunlarından biri eminim yeni guncellemeyle duzelir
becks24
Beginner Level 2
Galaxy S

güncellemeler yapılmadı mı? ne kadar süre bekleyeceğiz? belki cihazda problem vardır...

A51FanEdition
Active Level 6
Galaxy S
siz android 11 guncellemesi yapmadınızmı
becks24
Beginner Level 2
Galaxy S

telefonu yeni aldım ve bütün güncellemeleri yaptım..

yazılım güncel şu anda

A51FanEdition
Active Level 6
Galaxy S
uzaktan destek ekibine bağlanıp sorunu iletin onlar belki çözebilirler
0 Likes
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba becks24,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Aşağıdaki durumlarda 120 Hz destek dışı kalma ve ekran takılmaları yaşayabilirsiniz.

1. Üçüncü taraf uygulama çalışması sırasında uygulama optimizasyonu veya içerik yüklemesi nedeniyle aralıklı takılmalar olabilir. Ayrıca yeni uygulamanın yayınlanması veya uygulama sürümü güncellemeleri aralıklı takılmalara neden olabilir.
    Samsung takılma benzeri semptomlara neden olabilecek 3. taraf uygulamaların listelerini yönetmeye devam ediyor ve kullanıcıların yaşayabileceği herhangi bir rahatsızlığı önlemek için uygulama geliştiricileriyle yakın işbirliği içinde çalışıyor.
    (PlayStore, YouTube, Uygulama vb.)

2. Kamera, video kaydı ve ekran kaydı gibi daha fazla güç gerektiren uygulamalarda takılma ya da donmalar olabilir.

3. 120 Hz'yi desteklemeyen video dosyalarını oynattığınızda takılma ya da donmalar olabilir.

Samsung Members uygulaması içerisinden " Yardım alın > İnteraktif kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD