cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Ram Plus s21 FE

(Topic created on: 04-04-2022 01:50 AM)
821 Views
GKCS
Active Level 4
Options
Galaxy S

Merhabalar yeni gelen güncelleme ile s21 fe cihazımda ram plus aktif etme özelliği gelmiştir şuan standart olan 4 GB seçeneğinde bu ayarı 2 yada 6 8 GB yaparsam ne gibi şeyler değişir. Performans pil yada akıcılık fps hz gibi ne farklılıkları var kaç olmalı 

3 Comments
narcosis
Expert Level 5
Galaxy S
Senin cihaz 8gb ram var ram plus a ihtiyaç duymaz 4gb idealdir illaki aktif edecekseniz de
YasinS10Lite
Active Level 9
Galaxy S
Bu sizin cihazı ne kadar zorladığınıza bağlı olarak değişir.
Örneğin gün içi standart olarak kullanıyorsanız(sosyal medya, konuşma vb.) sanal ram i 2gb seçebilirsiniz ki seçsenşz bile bu kullanımda o devreye girmeyecektir.

Ama cihazınızı performans odaklı kullanıyorsanız(yüksek grafikli oyunlar, birkaç montaj, office programları vb.) 8gb daha mantıklı olur tabi hafızanızda boş yer varsa.
Ama şunu unutmayın cihazınız 8gb ram a sahip.
Benim cihazımda da 8gb ram var ve ben performans odaklı kullanmama rağmen ram plus ı devreye sokamadım
GKCS
Active Level 4
Galaxy S
Yani günlük kullanımda ben yerine göre herşeyi yaparım fakat yani belli bi ayar varsa dedim hani onu yapalım çünkü devrede olup olmadığını bilmeden bile 4 GB işaretli kullanım 3.2 felan sürekli sistemin kendisi bana 800mb gibi bi yer bırakıyor galiba