cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung One UI 6.0 beta iki telefona daha geliyor

(Topic created on: 10-20-2023 04:52 PM)
284 Views
apollon1905
Active Level 6
Options
Galaxy S

Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6.0 beta desteğini genişletiyor. Son olarak yeni sürüm, iki modelde daha erişime açıldı. İşte güncelleme alacak telefonlar,

 
Bildiğiniz gibi Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6 beta sürümünü bir süre önce Galaxy Z Flip 4 ve Fold 4 telefonlara getirmişti. Şimdi de Koreli dev, kararlı Android 14 sürümü öncesinde iki modeli daha beta programına ekledi. One UI 6.0 beta, 2022 yılında tanıtılan Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 için erişime açıldı. 
One UI 6.0 beta iki modelde daha erişime açıldı
Bilmeyenler için Android 14 tabanlı One UI 6.0 beta, ilk olarak Galaxy S23 serisi ile kullanıma sunuldu ve bunun ardından amiral gemisi telefonlara ve eski nesil cihazlara ulaştı. Bu bağlamda listenin sürekli olarak güncellendiğini görüyoruz. Kore'den gelen yeni raporlar ise, One UI 6.0 beta sürümünün Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 için erişime açıldığını gösteriyor. Dolayısıyla çok yakında küresel pazara da ulaşacağını söyleyebiliriz.

Kararlı Android 14 sürümü ise, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulacak. Ancak ilk etapta amiral gemisi Galaxy cihazlar için yayınlanacağını belirtelim. Fold3 ve Flip3 gibi daha eski telefonlar ise, şüphesiz biraz daha beklemek zorunda kalacak. Samsung Türkiye'den yapılan açıklamaya göre One UI 6.0'ın en geç 11 Kasım'dan 11 Aralığa kadar yeni nesil telefonlar için kullanıma sunulması bekleniyor.

 

One UI 6 neler sunuyor?
Samsung One UI 6.0, yeniden tasarlanmış bir Hızlı Panel'in yanı sıra Galeri için Yapay Zeka özellikleri (Fotoğraf Yeniden Düzenleme, Nesne Silgisi ve daha fazlasını) getiriyor. Ayrıca yeni kamera widgetları ve Samsung Studio'a ek olarak, çoklu görev yeteneklerinde de bazı değişiklikler içeriyor. Örneğin bir açılır pencere kullanırken Son uygulamalar'a gittiğinizde, pencere artık simge durumuna küçülmek yerine, onu kullanmaya devam edebileceksiniz. Diğer yenilikler ise şu şekilde:

Samsung klavye için yeni emoji tasarımı
Tabletler için Windows bağlantısı
Yenilenen hızlı ayarlar
Ana ekranda görev çubuğunu otomatik gizleme ve sürükle-bırak desteği
Paylaş panelinde resim ve video önizlemeleri
Daha fazla paylaşma seçeneği
Serbestçe konumlandırılabilen kilit ekranı saati
Ana ekran için basitleştirilmiş uygulama simgesi etiketleri
Galeri için çift elle sürükle bırak desteği
Yeni Hava Durumu araç takımı
Çeşitli kamera iyileştirmeleri
Daha akıllı uçak modu
Samsung İnternet tarayıcıda arka planda video oynatma
Kötü amaçlı uygulamalara karşı ekstra koruma katmanı
Bixby geliştirmeleri
Daha fazla erişilebilirlik özelliği

0 Comments