cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung One UI 5.1 güncellemesinde yeni sorunlar ortaya çıktı

(Topic created on: 02-15-2023 06:30 PM)
1041 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Kısa süre önce Samsung Galaxy S22, Galaxy S21 ve Galaxy Z serisi telefonlar için yayınlanan One UI 5.1 güncellemesinde çeşitli sorunlar ortaya çıktı. İşte detaylar

 
image
 
Samsung, 1 Şubat tarihli Galaxy Unpacked etkinliğinde One UI 5.1'i duyurdu. An itibarıyla yeni güncelleme, Galaxy S22, Galaxy S21, Galaxy Z Fold 4 ve Fold 3 cihazlar için kullanıma sunulmaya başladı. Şirketin hızlı güncelleme politikası kullanıcıları memnun ederken, yeni güncellemenin eski cihazlarda pil tüketimi, takılmalar gibi çeşitli sorunlara yol açtığı ortaya çıktı.

One UI 5.1 güncellemesinde yeni sorunlar ortaya çıktı

Günümüzde çoğumuz akıllı telefonlarda güncel yazılıma geçmenin faydalı olacağını düşünüyoruz. Ancak yeni güncellemeler, güvenlik önlemleri, ekstra özellikler ve birçok iyileştirme sunarken, eski cihazlarda çeşitli uyumluluk sorunlarını beraberinde getirebiliyor. Görünüşe göre Galaxy kullanıcılarının One UI 5.1 ile yaşadıkları da tam olarak bu.
 
Bildirilenlere göre One UI 5.1, eski Galaxy telefonlarda çeşitli sorunlara yol açıyor. Konu hakkında paylaşımda bulunan bazı kullanıcılar, güncelleme sonrasında telefonlarının belirli animasyonlar sırasında takıldığını ve cihaz pilinin daha hızlı tükendiğini belirtti. Ayrıca bir kullanıcı, güncellemeyi yüklendikten sonra duvar kağıdında farklı renkler arasından seçim yapma özelliğinin kaybolduğunu söylüyor.
 
Samsung, kullanıcılardan gelen şikayetlere henüz yanıt vermedi. Ancak One UI ekibinin sorunların farkında olduğu ve yeni bir düzeltme üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu nedenle Galaxy S22, S21 ve katlanabilir Galaxy Z serisi kullanıcıları için güncellemeleri düzenli olarak kontrol etmelerini öneriyoruz.
 
18 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Umarım sorunsuz gelir
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Bende yüklü çok iyi animasyonlar geçtiler ama pilde ve animasyon uygulamalar arasında nadir de olsa takılma var
0 Likes
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
S22 için konuşursak eğer pil ciddi anlamda hızlı uçuyor. Zaten hızlı biten bir pil vardı daha da hızlı bitmeye başladı. Duvar kağıdı renk paletinde sorun var. Bazen klavyede renk eskiye dönüyor ayrıca ses merkezinde renk paleti uygulanmıyor. Animasyonlar hızlandı sadece. Zaten aşırı şaşırdım ben Türkiye ye 2 gün içinde gelmesine. Yurt dışında da çok hızlı bir dağıtım oldu. Stabilize etmeden verdiler.
coder22
Active Level 1
Galaxy S
+1
0 Likes
Mersault
Active Level 5
Galaxy S
Valla s22 ultra için durum fena dünden beri kafayı yedirtti bana
0 Likes
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
İnşallah duzeltirler ya
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
%35 pilim var bende pil sorunu yok ama renk paketleri sorunlu klavye rengi değişiyor Screenshot_20230215_220523_Device care_1000011241_1676487923.jpg
0 Likes
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Düzelir inşallah
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
İnşallah ya iste oldu diyoruz ama her seferinde stabilizesyon çöp oluyor
0 Likes