cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, Instagram ve TikTok’la anlaştı! O sorun çözülecek

(Topic created on: 01-04-2023 08:58 PM)
4245 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Samsung, Instagram ve TikTok ile kamera çözünürlüğü için anlaştı. Artık Instagram ve TikTok'ta video çekerken görüntü kalitesi bozulmayacak.

Android telefonların en büyük sorunlarından biri Samsung ile çözüme kavuşuyor. Instagram, TikTok ve Snapchat ile iş birliği yapan Samsung, video veya fotoğraf çekerken görüntünün bozulmasına izin vermeyecek. Ayrıca uygulamalarda gece modu ve yardımcı kamera efektleri gibi destekler olacak.

Instagram ve TikTok kamera sorunu Samsung’da tarihe karışıyor

Samsung, sosyal medya platformlarının yerleşik kamera özelliğini kullanılarak çekilen fotoğrafların kalitesini artırmak için Instagram, TikTok ve Snapchat ile ortaklık kurdu. Tanınmış bir teknoloji editörü olan Ahmed Qwaider’in açıklamasına göre, Samsung telefonlara bu uygulamaların yükseltilmiş sürümleri sunulacak.

İlk olarak Samsung Galaxy S23 ailesine sunulacak özel uygulamaların, gelecekte diğer Samsung modellerine de gelmesi muhtemel. Samsung; Instagram, TikTok ve Snapchat arasındaki iş birliği, kamera başta olmak kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.

Yeni ortaklık sayesinde artık Snapchat, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya platformlarda gece modu ve yardımcı kamera efektleri bulunacak. Koreli şirketin bu hamlesi, Android’de yıllardır var olan fotoğraf/videolarda görüntü kalitesi düşmesini engelleyecek.

Anlaşma tamamlanmış olmasına rağmen, sosyal medya platformlarının yükseltilmiş sürümlerinin ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil. Samsung’un Galaxy S23 lansmanında daha fazla bilgi paylaşması muhtemel görünüyor.

Samsung, daha önce benzer bir hamleyi Galaxy S22 ailesi için atmıştı. Galaxy S22’deki popüler sosyal medya uygulamalarının, diğer Android telefonlarda olmayan kamera efektleriyle güncellendiğini hatırlatalım.

16 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Sonunda
Galaxy S
Çok büyük bir yenilik olacak,zaten kullanıcılarında tek derdi de buydu!Önce gönderdikleri yazılımları düzeltip güçlü cihazları tam performans için düzenleme yapsın.
twibtil
Active Level 8
Galaxy S
sadece en ust model icin ve 1 yillik olur. yani s23 alacaksin, 1 yil boyunca kalite bozulmayacak. 1 yil sonra bozulacak :)
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Öyle bir durum olmaz
twibtil
Active Level 8
Galaxy S
sonsuza dek cihaza ozel optimize edilmis surum yayinlayamazlar. bir ust model cikana kadar yani 1 yil olacaktir ozel optimizasyon
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Bu özel bir şey değil sadece instegram buna onay vermesi gerek onun dışında bir sorun yok ayrıca bu dediğin çok saçma böyle bir şey olamaz resmi açıklama da yok olmaz da
0 Likes
twibtil
Active Level 8
Galaxy S
bu ozel bir sey, cihaza ozel optimizasyon ile kalite dususu EN AZA indiriliyor. zaten asla 0 olamaz, o bir iphone degil.
0 Likes
Galaxy S
Galaxy s10 serisinde de böyle bir durum oldu 1 yıl sonraki güncellemede kaldırıldı, kameraları instagram
Mücahit06
Active Level 7
Galaxy S
Samsung önce üretim kalitesini artırsın da sonra sosyal medyaya geçsin orta segment telefonları çöpten ibaret