cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Garanti Hizmetleri

(Topic created on: 3 weeks ago)
144 Views
bboyz89
Active Level 4
Options
Galaxy S
Samsung Galaxy S22Ultra model cihazımı Samsung yetkili servis noktası olan Mecidiyeköy Kvk servisine götürdüm. Cihazda arka kapakta açılma şikayetim vardı. Cihazda arka kapak, batarya ve şarj soketim değişti. Bu parçalar değiştirilirken cihazın kasasını çizdikleri için kabul etmedim. Bundan dolayı cihazın kasa ve ekranı değiştirildi. Cihaz tarafıma teslim edildi ve cihaz yapan yağmurda içine su aldı. Tekrar servise verdim ve temizlenmesini talep ettim. Cihazın teslim edilmeye hazır mesajı ile cihazı almaya gittim. Defalarca cihazın su ve toz testine tabi tutulup tutulmadığını, test sonuçlarının olumlu geçip geçmediğini sordum. Tarafıma tüm testleri başarı ile geçtiğini söylediler. Ancak **bleep** ettim ki ilk şikayetim olan arka kapakta açılmanın devam ettiğini gördüm. O kadar parça değiştirmelerine rağmen cihazın onarımı başarısızlıkla sonuçlandı. Cihazı 6502 sayılı tüketicinin korunması kanununa istinaden değişim talebinde bulundum. Ancak Samsung bu talebimi red etti. Hem servis kısmı rezalet hemde talebe olumsuz dönüş yapıyorlar. 
2 Comments
Pembe
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba bboyz89,

Doğrudan Mesaj ile iletişim bilgilerinizi bize iletebilirseniz, konuyu detaylı olarak inceleyip, size yardımcı olmak isteriz.

Teşekkürler.
MOD

bboyz89
Active Level 4
Galaxy S
Samsung Türkiye ekibi maalesef konunun onarım haricinde çözülemeyeceğini belirtiyor.
0 Likes