cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung, Galaxy S9 serisi için resmi olarak güncelleme desteğini çekiyor

(Topic created on: 04-05-2022 10:18 AM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Samsung , resmi güncelleme destek sayfasını güncelledi ve tüm Galaxy S9 serisi sahipleri için kötü haberler var . Özellikle şirket, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için resmi olarak desteğini çekti .

 
Galaxy S9 serisi 2018'de piyasaya sürüldü ve dört yıllık çok sağlam güncelleme desteğinin ardından Galaxy S9 serisi resmi güncelleme izleyicisinden çıkarıldı. Geçen yıl Galaxy S9 ve S9+, üç aylık güncellemeler kategorisine alındı. Ve nihayet, kaçınılmaz olan gerçekleşti, ancak burada hala garip bir güncelleme olabilir ve düzeltilmesi gereken önemli bir şey olabilir.
 
Galaxy S9 serisinin aldığı son büyük üretici yazılımı güncellemesi Android 10 idi . Samsung , Galaxy S9 ile aynı yıl piyasaya sürülen Galaxy Note 9 için üç ayda bir güncelleme desteği sağlamaya devam edecek .
 
Ayrıca Samsung, 2019'da piyasaya sürdüğü Galaxy S10 serisini de üç aylık güncelleme kategorisine taşıdı. Yani, telefon artık her üç ayda bir veya üç ayda bir tek bir güncelleme alacak. Samsung Galaxy S10'un aldığı son güncelleme Mart ayındaydı.
 
Samsung, muhtemelen güncelleme desteğini çekmeden önce Galaxy S10 serisini gelecek yılın aynı zamanlarına kadar desteklemeye devam edecek. Samsung'un dört nesil Android işletim sistemi güncellemesi ve beş yıla kadar güvenlik güncellemesi sağlamaya yönelik yeni güncelleme politikası, ne yazık ki Galaxy S10 serisini destekleyecek kadar geriye ulaşmıyor.
1 Comment
narcosis
Expert Level 5
Galaxy S
S10 serisinin 4.1 son yazılım güncellemesi olacak sanırım:) geri kalan güvenlik yamasi