cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy S23 Kullanıcılarına Kötü Haber!

(Topic created on: 04-03-2024 09:26 PM)
97 Views
Sisyphe
Expert Level 5
Options
Galaxy S

One UI 6.1 güncellemesi, Samsung Galaxy S23 serisine Super HDR video kayıt özelliğini getirmiyor. Kullanıcıların fena kızgın...


image

Google, mobil fotoğrafçılıkta önemli bir adım atarak Ultra HDR teknolojisini Android 14 ile tanıttı. Android telefon üreticilerinin Ultra HDR özelliğine uyum sağlama konusunda biraz gecikmesine rağmen Galaxy S24 Ultra, Samsung’un “Süper HDR” özelliğiyle çıktı. Bu özelliğin, One UI 6.1 güncellemesiyle Samsung Galaxy S23 serisine gelmesi bekleniyordu. Ancak bu gerçekleşmedi.

Samsung, Super HDR özelliğini Google’ın Ultra HDR formatının yardımıyla ilk etapta Galaxy S24 kullanıcılarına sundu. Samsung, Süper HDR özelliğinin yalnızca fotoğraflardaki yüksek dinamik aralıktaki renkleri görüntülemek için olmadığını, aynı zamanda özel algoritmalar aracılığıyla videolardaki renkleri de iyileştirdiğini belirtiyor.


image

Samsung Galaxy S23 Serisinde Süper HDR Olmayacak

Google’ın Ultra HDR görüntü formatı .jpg formatında kaydedilmesiyle dikkat çekiyor. HDR ekranda görüntülendiğinde görüntü yüksek dinamik aralıkta görüntülenirken, SDR ekranında temel görüntü ekranda gösterilir. Ultra HDR görüntü, temel görüntü ve bir HDR kazanç haritasından oluşur ve görüntüdeki parlak alanların gerçekten parlak görünmesini ve temel görüntünün SDR ekranlarda gösterilmesini sağlar.

Samsung, S23 serisi için yayınladığı One UI 6.1 güncellemesiyle S24 serisinde mevcut olan yapay zeka özelliklerini S23 serisine de genişletti ancak Super HDR özelliğinde işler aynı olmayacak. S23 kullanıcıları, Samsung’un Süper HDR’deki özel görüntü algoritmalarını kullanamayacak.

Öte yandan Samsung, S23 serisi için One UI 6.1 güncellemesini dünya çapında dağıtmaya başladı. 3 GB büyüklüğündeki kapsamlı güncellemeyi Ayarlar menüsünden sorgulatıp indirebilirsiniz.

21 Comments
SonerA345G
Expert Level 2
Galaxy S
Samsung illa telefon degistirtecek bu insanlara
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy S
Müdavimi olan vazgeçemez kolay kolay 😊
SonerA345G
Expert Level 2
Galaxy S
Evt bencede😊
F-I-R-A-T
Active Level 10
Galaxy S
Zaten 6.1 ile doğru düzgün bir yenilik getirmedi ki samsung
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy S
Aynen 👍
VedatA545G
Active Level 6
Galaxy S
Kilit ekranı widgeti yapay zeka süper hdr S24 de gibi aod başka bir yenilik yok galiba
0 Likes
F-I-R-A-T
Active Level 10
Galaxy S
Yok vedat
Emirhan_S23
Active Level 6
Galaxy S
Ömrümüzü yedin be samsung
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy S
😅