cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy S23 FE'nin garip sorunları?

(Topic created on: 4 weeks ago)
261 Views
BURKOZA
Active Level 2
Options
Galaxy S
3 gün önce Galaxy S23 FE'yi teslim aldım ve şu an inanılmaz rahatsız edici 3 sorun var cihazda.

1- Navigasyon çubuğu (ekranın ortasında çıkan çubuk) kapatılamıyor. YouTube ve Samsung forumlarında yaptığım araştırmalar neticesinde ekran ayarlarında navigasyon çubuğuna girdikten sonra navigasyon türü yer alıyormuş o şekilde halledilebiliyormuş ancak maalesef benim cihazımda yaptığım aramalarda böyle bir kısım bulamadım. Bu yüzden gıcık eden ortadaki navigasyon çubuğunu kapatamıyorum.

2- Ekran asla kapanmıyor. Evet, normalde ekranın kendi kendini kapaması için bir süre vardır bu fabrika çıkışlı olarak sabit 30 saniyedir. Ben bu ayara aldığımda dokunmadım ancak ekran asla kapanmıyor. 30 saniye bekliyorum yok bazen dakikalarca ekran açık kalmış oluyor. Ben niye kendim ekrana çift tıklayarak kapatmak zorundayım ki?

3- Telefonun yersiz ısınma sorunu. Evet, Spotify'dan şarkı dinliyorum bir yandan Instagram'da takılıyorum yani **bleep** cihazı ısındıracak bir durum yok fakat buna karşın maalesef cihaz yerli yersiz bir ısınma sorunu barındırıyor.

Özellikle şu navigasyon çubuğu ve ekranın otomatik kapanmaması hakkında çözüm önerisi olan varsa lütfen bana sunabilir mi çünkü her şeyi denedim. Güncellemeleri yaptıktan sonra cihazı tekrar sıfırlasam düzelir mi diye düşünüyorum ancak yedek aldığım bir sürü dosya kurduğum düzen yeniden kurmak şu an 6 saatimi alacak.
16 Comments
yunuss_A13
Active Level 9
Galaxy S
1- navigasyon çubuğunu ben a13 te bile kapatabiliyorum s23 fe nin her türlü kapatabilmesi gerekir

2- Ekranın uykuya geçme süresini ayarlardan ayarlayabilirsiniz , video izlerken veya başka bir uygulamadayken uygulama ile alakalı olarak uykuya gecmeyebilir

3- ısınma sorunu konusunda haklı olabilirsiniz ama almadan önce biraz arastirsaydiniz exynos işlemcinin bu durumu yaşatacagini önceden bilirdiniz

0 Likes
yunuss_A13
Active Level 9
Galaxy S
Navigasyon çubuğu ile ilgili olarak goodlockta navstar modülü var muhtemelen orda işinize yarayacak bir ayar vardır onu deneyin bence
BURKOZA
Active Level 2
Galaxy S
Bakayım hocam teşekkürler
0 Likes
BURKOZA
Active Level 2
Galaxy S
1- Cihazı kullanan bizzat benim hocam niye durduk yere burada yalan söyleyeyim. Video atılmıyor ekran görüntüleri gönderiyorum size. Görüldüğü üzere bir ayar mevcut değil.

2- Video gönderilseydi dediğim gibi gönderecektim ancak arka planda aktif olan uygulama yokken bile ekran kapanmıyor kısacası yazılımsal bir sorun olduğu aşikar.

3- Bunu kabul ediyorum zira cihaz daha kendini öğrenme aşamasında yani benim kullanım alışkanlığıma adapte olduktan sonra bu sorunun çözüleceğini bende düşünüyorum fakat diğer 2 sorun kesinlikle yazılımsal olarak mevcut.1716633989509.jpg1716633989537.jpg1716633989583.jpg
0 Likes
yunuss_A13
Active Level 9
Galaxy S
Başka 23fe kullanıcıları ile ilgili bu durumları karşılaştırın yazılımsal bir sorun var ise servise gönderin dediğim gibi nav star modülünü kesinlikle deneyin
0 Likes
BURKOZA
Active Level 2
Galaxy S
Modüle şimdi bakacağım hocam, başka S23 FE kullanıcılarıyla da bir iletişime geçeceğim.
0 Likes
BURKOZA
Active Level 2
Galaxy S
Good Luck'twki NavStar modülünde de gesture hint yani bu çubuk gizlenemiyor. Sadece transparan hâle getirilebiliyor bu şekilde en azından ekran altından alan kırpmıyor tam ekran deneyimi oluyor ancak çubuk yine kalıyor ekranda maalesef. Yazılımsal olarak çözülmesini beklemekten başka çare yok.
0 Likes
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy S
1) bildirim panelinde farklı kelimeler ile arattan mı?

2) yüz algılama(baktıgın sürece açık kalma),adaptif parlaklık açıksa kapat

3) ısınma ne kadar genelde uygulamanın agır ve kapsamlı olmasından kaynaklı olsa da,siz arka planda onayınız olmadan veya gerek olmadıgı(kullanmadıgınız) halde interneti kullanan uygulamaların internet ve veri kullanım tiklerini kapatıp(ayarlar > uygulamalar > çok kullanmadıklarına tıkla > mobil veri ve pil'e tıklayıp içindeki tikleri kapat.
Ayarlar > bağlantılar > veri tasarrufunu aç

bunları yaparsan cihazın işlemci ve ram daha az kullanılacağı için,ısınmada azalacaktır.

Bunlara rağmen sorunlar düzelmiyorsa yedek alıp sıfırla.

Şarj,ısınma vb.için de bunları incele.

marka bu istediğini yapmamadıgı veya yapmadıgı için üretilen çözüm yolları bunlar🤗.Sen bilirsin,umarım beklediğin yazılım gelir ki benim paylastıgım arka plan yükü azaltma,ram ve işlemci kullanımını durdurma/azaltma,veri akışını sadece izin verilenlerin kullanımına açma ve bunlar cihazın donanımına etki etmiyor,cihaz yine aynı cihaz.

bunları dene,faydası olur.

Bunların faydası olur.

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-M/Sadece-öneri-hepsini-yapmak-zorunda-değilsiniz/td-p/151...

Cevaplarımı çözüm olarak işaretlersen memnun olurum.
BURKOZA
Active Level 2
Galaxy S
1- Evet hocam arattım zaten canım çıktı bunu çözmek için 12 saat uğraştım ama yok birde goodluck bakacağım.

2- adaptif parlaklık açık, yüz algılama kapalı birde adaptif parlaklık kapalıyken deneyeceğim eğer bundan dolayı ekran kapanmıyorsa yine bir yazılımsal sorun var demektir ama yani.

3- bu ayarları biliyorum henüz hiç uygulamadım cihaz biraz benim kullanım alışkanlığıma adapte olsun diye. Birkaç gün sonra bakacağım öyle ahım şahım bir ısınma yok sadece bazen çok nadir yersiz soba gibi hissettiren 3-5 dakikalık bir ısınma oluyor.