cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy S22 Serisi için Çekirdek Kaynakları Resmen Yayınlandı

(Topic created on: 03-07-2022 03:49 PM)
94 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Galaxy S22 serisi, Samsung'un 2022 amiral gemileriyle ilgili neredeyse her şeyin sızdırılmasının ardından geçen ay kamuoyuna duyuruldu. Telefonlar, Koreli OEM'in bu yıl çeşitli fiyatlandırma noktalarında sunabileceklerinin en iyisini sergiliyor.

 
Ancak görüyoruz ki Samsung nihayet tahmin edildiği gibi Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra için çekirdek kaynaklarını yayınladı.
 
Samsung Galaxy S22 serisi çekirdek kaynaklarının yayınlanması: Bilmeniz gereken her şey
 
Avrupa'da ve birkaç Asya ülkesinde, Samsung Galaxy S22 serisi, şirketin şirket içi Exynos 2200 işlemcisinden güç alıyor. Buna karşılık, Snapdragon 8 Gen 1 modeline Kuzey Amerika, Latin Amerika, Afrika, Okyanusya ve Hindistan dahil çoğu Asya bölgesinde erişilebilir. Linux çekirdeğinin sahip olduğu GPLv2 lisansına uymak için, kurumun diğer tüm Android cihaz sürümlerinde olduğu gibi çekirdek kaynak kodunu sağlaması gerekir. Henüz, Samsung bunu yalnızca Exynos modelleri için yaptı.
 
Bir geliştiriciyseniz, artık Samsung Açık Kaynak Yayın Merkezi aracılığıyla Galaxy S22 (SM-S901B), Galaxy S22 Plus (SM-S906B) ve Galaxy S22 Ultra'nın Exynos varyantları için çekirdek kaynak kodunu edinebilirsiniz (SM-S908B). İlk sürüm, S90xBXXU1AVA7 yazılım sürümüne (normal Galaxy S22 için AVA8) dayanmaktadır.
 
Galaxy S22 kutudan çıktığı gibi One UI 4.1 ile geldiğinden, çekirdek kaynakları Android 12'ye dayanmaktadır. Her modelin kendi sürümü olsa da, gerekli paketleri entegre ederek SoC'ye özgü birleşik ağaçlar oluşturmak teorik olarak mümkündür.
 
Çekirdek kaynak kodunun piyasaya sürülmesiyle geliştiriciler, popüler TWRP özel kurtarmasını taşımaya, özel çekirdekler geliştirmeye ve yukarıda belirtilen cihazlar için özel ROM'lar yayınlamaya başlayabilir. Bununla birlikte, bu tür ince ayarlar, yalnızca cihazın önyükleyicisinin kilidi açılabilirse yardımcı olur; bu, ne yazık ki birkaç Snapdragon ile çalışan telefon için geçerli değildir. 
2 Comments
NapaanBeaaa
Active Level 9
Galaxy S
4 nm işlemci mi olurmuş beaa
ben şokkk
ILoveCats_
Expert Level 5
Galaxy S
Oluyormuş demek ki😄