cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Güncelleme Politikası Hakkında

(Topic created on: 01-11-2022 04:39 PM)
607 Views
GokhanTurgut
Active Level 6
Options
Galaxy S

Sayın Samsung Türkiye Yetkilileri ve Çalışanları;

Güncelleme politikanız hakkında nasıl bir yol izlediğiniz konusunu anlayamıyorum. 14 Aralık'tan beri Samsung Galaxy S20 serisine beklenen Android 12 olarak lanse edilen güncellemeyi Google ile ilgili uyuşmazlık ve problemlerden dolayı çözümlemek üzere ertelediniz. Ancak Samsung Galaxy S20 serisine mensup cihazıarınızdan daha önce çıkan Note 10 cihazlarınıza Android 12 güncellemesini verdiniz. Biz Samsung Galaxy S20 serisi kullanıcıları bu güncelleme konusunda amiral gemisi cihazlara sahip olduğumuz halde neden alamadığımızı merak ediyoruz.

Lütfen bize 14 Aralık 2021-30 Ocak 2022 arasında alacağımızı ve test aşaması olduğunu belirtecek yanıtlar dışında"aydınlatıcı" bilgi veren bir yanıt veriniz.

İyi çalışmalar...

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy S
"Samsung Türkiye, gerekli testleri bitirip onay verdikten sonra yurt dışı ofisiyle paylaşıyor ve bu aşamada yazılım bir kez daha test ediliyor ve sonrasında Google'ın testlerine giriyor. Bu süreç esnasında başka bir ülkenin testlerinde olan bir sıkıntı, testlerin tekrar yapılmasına neden oluyor."

Yukarda belirttiğim durum Güncelmiyiz SSS (Sıkça sorunlan sorular) bölümünde belirtilmiş. Burdan yola çıkarsak, bu durum güncellemenin yayınlanmaması ve geçikmesindeki sebeblerden bir tanesidir. Yazıda belirtildiği gibi başka ülkelerde oluşan sıkıntılar tüm testlerin yeniden yapılmasına neden olabiliyor. Note 10 vb. Modellerin hem Türkiye'deki, hemde başka ülkede yapılan testlerinde herhangi bir sıkıntı oluşmazsa test aşamaları tamamlanıp güncelleme yayınlanıyor. Kimi zaman sıkça sorunlan soruları ve bu sorulara verilen cevabı incelemek yararlı olabiliyor. Eğer incelemek veya konrol etmek isterseniz diye http://www.guncelmiyiz.com/sss bağlantı bırakıyorum.

View solution in context

62 Comments
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy S
Kanada forumuna yazdım Türkiye'ye s20 Android 12 gelecek mi diye hadi hayırlısı bir cevap bekliyorum.. Cevap gelince herkesi haberdar edeceğim.
GokhanTurgut
Active Level 6
Galaxy S
Cevap bekliyoruz mutlaka sizden.
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy S
Cevabı forumda paylaşırım zaten eğer beklediğim cevaplar gelirse.
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy S
Kardeşim,
Verdikleri cevaba göre onlara 18 ocak 2022de gelecekmiş Android 12. Ve Türkiye'deki üyelerle görüşün diyorlar.
İnşallah bize de güncelleme çabuk gelir diyelim.
Filistin
Active Level 6
Galaxy S
'Geç olsun, güç olmasın.' dostum. Hatalarla dolu erken bir güncelleme vereceklerine; hatasız, temiz bir güncellemeyi geç vermeleri daha iyi bence.
GokhanTurgut
Active Level 6
Galaxy S
Geç olsun ama önceki cihaz sürümlerine verilmesi mantık dışı geldi. Ayrıca Samsung Galaxy S21'de bir ders almış olmalılar bence sorunlar ile ilgili ki güncellemeler yayınlanıyor.
Galaxy S
Bende Kore büyükelcisine, Cüneyt Arkın'a ve birleşmiş milletlere yazdım...Ayağını denk al Samsung 🙃
GokhanTurgut
Active Level 6
Galaxy S
Onlardan ne yapabilir ki?
Galaxy S
😅🤣🤣 yaw müdür... şaka yapıyorum, Samsung u il yapacağız 🤣