cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

SAMSUNG GALAXY S20 BATARYA SORUNU

(Topic created on: 08-10-2022 02:13 PM)
117 Views
leylaa11
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

Merhabalar,

Cihazım olan Samsung S20 marka ve modelini yaklaşık 2 yıldır kullanmaktayım. Geçtiğimiz aylarda pil ile ilgili bir sorun yaşadım. Hızlı şarj alıyor fakat aynı hızda şarjı da bitmeye başlıyordu. 2 kez servise götürmeme rağmen 2 sefer de pilin değiştiğini söylediler. İlk aldığımda sanki hiç pil değişmemiş gibiydi. Tekrar verdiğimde yine pilin değiştiğini ve anakartın da değiştiğini söylediler. Servisten aldıktan sonra 1 hafta kadar kullanıp test etmek istedim. Eskiye nazaran daha iyi bir şarj tüketimi var fakat yine de eski randımanı alamıyorum. Gece 00:12' de %94 olan şarjım sabah 07:06'da %90'a düşüyor. Bu da bana eski kullanımımı da dikkate aldığımda normal gelmiyor. Güç tasarrufu modu açık ve internet kapalı bir şekilde şarjın aynı kalması veya daha az bir şarj düşüsü bekliyorum.  Ayrıca Samsung Members uygulaması üzerinden pil testi yaptığımda da pil durumu normal görünüyor. Bu durumun normal olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

4 Comments
Galaxy S
Merhabalar Leyla Hanım. benim telde s20 ekran açık süresi 4 yada 4.5 saat alıyorum sende kaç saat ekran açık süresi alıyosun . Benimde böyle bir sorunum var
leylaa11
Beginner Level 2
Galaxy S

Merhaba,

Ben şimdi araştırdım fakat telefonumda açık ekran süresini göremiyorum. O yüzden yardımcı da olamıyorum size.

Galaxy S
Ben size adımları göstereyim ilk aşama da ana ekranda widget var nekadar hafıza ve rame kullandıgına dair bir widget var ona basıyosun bastıktan sonra pil yazıyor bastıktan sonra mavi bir grafik var ona basıyosun en sonda ekran açık ve ekran kapalı süresi bilgisine ulaşıyosunSmartSelect_20220810-142511_Device care_154457_1660130711.jpgSmartSelect_20220810-142520_Device care_154458_1660130720.jpgSmartSelect_20220810-142501_One UI Home_154456_1660130701.jpgSmartSelect_20220810-142529_Device care_154459_1660130729.jpg
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba leylaa11,

Samsung Members uygulaması içerisinden " Destek > Tanılama > Testleri görüntüle > Pil durumu" bölümünden test ettiğinizde, işlem gerekli şeklinde donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.

• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.

• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.

• Gereksiz uygulamaları kapatın.

• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.

• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.

• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.

• Arka ışık süresini azaltın.

• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD