cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S9 ve S9+ telefonlarda gece bataryanın bitmesi

(Topic created on: 05-03-2021 09:46 PM)
261 Views
CengoCenk
Active Level 1
Options
Galaxy S

Daha önce açtığım konuyu kilitlemişsiniz. Teşekkürler.

Konuya cevap olarak da bana pil tüketen uygulama ve servisleri kapatmam önerilmiş. 

Sorun hardware degil. Sorun gece sabaha kadar telefon oyle kendi başına takılırken bataryanin bitmesi. Evde hem s9 var hem s9+ var. Sorun ikisinde de guncelleme ile birlikte basladi. Samsung eu uzerinde de inceleme yaparsanız bu sorunun aynısını son güncelleme ile yaşayan bir cok insan görebilirsiniz. Guncelleme oncesinde hangi servisler açıksa su anda da o servisler ve izinler acik. Ekstra bir uygulama kurulumu vs yapılmadı.

Sorun güncelleme sonrası google play service in geceleri haddinden fazla pil harcaması. Telefonda onu bunu sunu kapatın diyerek cozum olmaz. Sorun telefonda olsaydi sizin güncellemeniz öncesinde de bu sikayet ortaya çıkardı. Evdeki iki telefonda da aynı sorun güncelleme sonrası ortaya çıkıyorsa ve bu sorunu yaşayan başkaları da varsa lütfen ona gore inceleme yapınız. 

SharedScreenshot.jpg

9 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Tüm konular bir süre sonra kitlenir.
RBKヅ
Active Level 5
Galaxy S
M30s kullanıyorum güncellemeden sonra benimde şarj kendiliğinden bitiyor mesela %55 de bıraktığım da şarjı sabaha %45 ve ya %46 gibi bir düşük pil gücünde buluyorum android 10 da bu sorun %2 ve ya %3 şarj idi ama 11 de daha fazla!
0 Likes
livingtodie
Active Level 8
Galaxy S
Bende hiçbir sorun yok.(s9+) Gece en fazla %3 şarj harcıyor.
0 Likes
CengoCenk
Active Level 1
Galaxy S
Son güncellemeyi yuklediniz mi?
0 Likes
livingtodie
Active Level 8
Galaxy S
OTA üzerinden yapmadım. En son güncellemeyi smart switch ile yükledim. Yazılımı tamamen baştan yüklediği için daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Geçmişe göre şarj da daha uzun süre gidiyor.
0 Likes
ozlemm
Expert Level 4
Galaxy S
Benim de cihazım S9 ve çoğu şeyi kapatmama rağmen gece %5 ila %7 oranında gidiyor batarya, 3 senelik cihaz ama belki ondandır bilemiyorum artık🤔
0 Likes
CengoCenk
Active Level 1
Galaxy S
Ben en son bu güncellemeyi yükledikten sonra sorun basladi.

SmartSelect_20210503-221934_Software update_110586.jpg

0 Likes
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S
Ben de korkmuştum son güncellemeyle sorunlar çıkacağına dair duyumlarımdan dolayı ama çok şükür hiç bir sorun çıkmadı Telim S9
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba CengoCenk,

İncelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD​