cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S9 plus batarya sorunu

(Topic created on: 02-21-2020 11:28 PM)
367 Views
TheWhat
Active Level 3
Options
Galaxy S

Pil %15 e geldikten sonra %1 e inmesi 10 dk sürüyor üstelik insta yada youtube gibi basit uygulamalarda bulunmama rağmen ve pil tuketimini etkileyecek yuksek parlaklık en yüksek ekran cozunurlugunu kullanmadığım halde nedenini anlamıyorum

Not: Telefonu şarj ederken asla kullanmıyorum ve genelde şarjı %20 ile  %80 arasında tutmaya çalışıyorum
11 Comments
atikurt6Not9
Active Level 6
Galaxy S
yavaş şarjı tavsiye ederim bende. eski yavaş şarj cihazıyla yapıyorum genelde geceleri hızlıyı cok gerekli olursa kullanıyorum batarya performasımda yükseldi cihazda rahat ediyor
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba TheWhat,

Ben Eflatun. Samsung Forum moderatörüyüm.

Öncelikle yaşamış olduğunuz bu durum için üzgünüm. Bu durumun birçok sebebi olabilir.

Bunların en başında ise ;

• Kullanım alışkanlıkları,
  • Senkronize olmamayan uygulamalar olarak sıralayabiliriz.

Pil sağlık durumunuzu ve pil tüketim kontrolünü öncelikle aşağıda size sayacağım adımlar ile yapmanızı önerim.

1. Samsung Members > Yardım Alın (Members Sağ Alt köşede bulunur) > İnteraktif Kontroller > Pil seçeneneklerine dokunalım
  2. Pil Durumu İyi veya Kötü bilgisi gelecektir. Hangi bilgi karşınıza çıktı? -İYİ- ( Eğer “KÖTÜ“ gözüküyorsa bundan sonraki adımları atlayarak direkt yedekleme ve sıfırlama işlemine geçebilirsiniz.)
  3. Gerekli işlemleri sağlayabilmek için menüden tekrar Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Pil Kullanımına giriş yapalım.

Bu noktadan sonra Android OS ve Android Sistemi kullanım oranı kaç yazmaktadır?

A ) %20 nin altında ise cihaz performanısınız kullandığınız uygulamalar kaynaklı çabuk tükeniyor.

B ) %20 nin üzerinde ise cihazda yazılımsal bir problem olma ihitmaline karşı yedeklerinizi aldıktan sonra sıfırlamanızı ve bir süre herhangi bir uygulama yüklemeden kullanmanızı öneririm

Yedekleme ve sıfırlama işlemi için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin ise iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Tüm bu işlemlere rağmen sorun devam ediyor ise;

htt target=_blank target=_blankps://www.samsung.com/tr/support/service-center/ adresinden size en yakın Samsung Mobil Cihazlar Yetkili Servisi'ne,

htt target=_blank target=_blankp://livechat.support.samsung.com/customer_new/TR  - canlı destek ekibimize,

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/  - uzaktan bağlantı ekibimize ve 4447711 numaralı Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes