cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S9 plus batarya değişimi

(Topic created on: 10-24-2021 07:18 PM)
1261 Views
kingyasin
Active Level 3
Options
Galaxy S

Selamünaleyküm arkadaşlar şarjım 3 saat bile gitmiyor ani düşüşler oluyor telefonumda batarya değişim 350 tl samsung serviste değiştirmek istiyorum kararsız kaldım eskisi gibi olur diye değiştirenler yardim edebilirdimi 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy S
Bataryayı değiştirin isterseniz düzelir belki sorun bi Samsung Members > yardım alın > başlat > pil kısmında bş pil testi yapınız eğer sonuç normal ya da zayıf yazarsa batarynaın kesin değişmesi lazımdır.

View solution in context

17 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba, Cihaz garantili ise ücretsiz değişim olur.
Samsung Members > Yardım alın bölümünden Tanılmaya mavi tuş başlata tıklayin ve pil durumunu denetleyin,daha önce denetlediyseniz tekrar denetle diyin ve ekran fotoğrsfıni yorumlara buraya atın.

Atacağınız ekran görüntüsüne göre ne yapmanız gerektiğini detaylı açıklayacağım
kingyasin
Active Level 3
Galaxy S
Kardeş pil zayıf gösteriyor işlem gerekli diyor.
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
S9 Plus cihazimda Testte Yaşam iyi yazsa bile 3 yıllık iken Pil değişimi yaptığımda çok iyi bir sonuçla karşılaştım.
Siz değiştirirseniz iyi olur.

kingyasin
Active Level 3
Galaxy S
Pişman olmam değil mi
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Olmazsınız:)
kingyasin
Active Level 3
Galaxy S
Bende herseyi 10 numara kasayı acarken kamera anakart vs ariza olur diye korkuyorum
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
En iyisi garanti varsa bedavadan garantiye, garanti yoksa da yine Yetkili servise
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Batarya değişimi sonrasi:
Ayarlar > Cihaz bakımı > Pil > Diğer pil ayarları > Hızlı sarjı kapatın, sarjınızı 1 e kadar kullanın.
Sarj 1 iken cihaz kapanmadan sarja takın ve Always on Display kapalı bir sekilde cihazın ekranını hiç açmadan sarj edin, Sarj 100 olduktan(led simge yeşil) 1 saat sonra cihazı sarjdan çıkartın(tam sarj sonrası 1 saat sarjda bekletin yani)
Ardından bataryanız kullanıma hazır olacaktır.
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy S
O zaman bataranın acil değişmesi gerekiyor. Batarya değiştiriniz.