cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S9 Plus şarj süresi fazla gibi ve batarya hızlı tükeniyor

(Topic created on: 12-18-2022 09:50 AM)
183 Views
KojiroHyuga04
Active Level 3
Options
Galaxy S

Merhaba. Kız kardeşime telefonunu değiştirmek mecburiyetine düştüğünden dolayı 6 ay önce aldığım S10e cihazımı verdim. Onun adına açıkçası mutluyum.

Ben de telefon ihtiyacını çözdüğümüz vakitte kuzenimin gelen S9 Plus telefonunu aldım.
Dış camını değiştirip kullanmaya başladım, genel olarak memnunum.

Ancak hoşuma gitmeyen bir şey var.
Orijinal 15W adaptör ve orijinal kabloyla şarja takmama rağmen şarj süresi fazla gibi geliyor.
Mesela yüzde 95'den yüzde 100'e 20 dakikada şarj veriyor. Diğer bir örnek olarak ise yüzde 40'dan yüzde 80'e yaklaşık 45dk süre veriyor.
Bu normal mi?

Bir de cihazın batarya süresinden memnun değilim halihazırda. Yüzde 15'e gelince hemen kapanacak diye korkuyla yaşıyorum. Hemen yüzde beşe düşüyor. Batarya değişimi gerekebilir mi bu durumda?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkür ederim.

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Açıkçası %95 miktarından %100 miktarına kadar 20 dakikada dolması Bence normal değil.
Şarj miktarı %15 seviyesinde iken hemen %5 seviyesine inmesi de normal değil bence.
Bence cihazınıza bir bakım yapılması şart gibi gözüküyor.
Cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim et servis bilgisi için müşteri hizmetlerini ara. 4447711

View solution in context

Solution
Tosunpaşa
Active Level 10
Galaxy S

Farklı bir orijinal şarj cihazı ile dene olmazsa telefonu yedekleyip sıfırla yine olmazsa incelenmesi için servis merkezinde kontrol edilmesi gerekiyor.

View solution in context

4 Comments
IBarış
Active Level 7
Galaxy S
Genel olarak tüm cihazlar %85-90 civarından sonra yavaş şarj eder, anormal bir durum yok.

Daha detaya inmemi istersen şöyle anlatayım bunun en büyük sebebi güvenli şarj ve bataryayı korumak. Asıl amaç ise bataryada tam dolumu elde edebilmek. Mesela bunu şuna benzetebiliriz kovaya veya bidona su doldururken tazyikli akan su köpürüp taşar ve kova tamamen dolmaz. Tam dolsun diye su biraz kısılır. Yavaş şarjın amacı da kısmen bu diyebiliriz.
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Açıkçası %95 miktarından %100 miktarına kadar 20 dakikada dolması Bence normal değil.
Şarj miktarı %15 seviyesinde iken hemen %5 seviyesine inmesi de normal değil bence.
Bence cihazınıza bir bakım yapılması şart gibi gözüküyor.
Cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim et servis bilgisi için müşteri hizmetlerini ara. 4447711
KojiroHyuga04
Active Level 3
Galaxy S
Bandırmada yetkili servis yok maalesef. Ayrıca da üniversite sınavı öğrencisiyim bu sene. Telefon her türlü lazım, her gün WhatsApp üzerinden önemli şeyler attıkları için gerekli.

Batarya değişimi şart diyorsanız ama değişim yaptırabilirim.
Solution
Tosunpaşa
Active Level 10
Galaxy S

Farklı bir orijinal şarj cihazı ile dene olmazsa telefonu yedekleyip sıfırla yine olmazsa incelenmesi için servis merkezinde kontrol edilmesi gerekiyor.