cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S8+ Son güncelleme hatası

(Topic created on: 08-31-2022 08:56 PM)
486 Views
R_kmby
Active Level 1
Options
Galaxy S

Samsung artık eski telefonlara yazılım göndermeyecekti. Telefonum samsung S8 plus güncelleme geldi yükledim. Son güncellemede ağ şebeke sorunlarında iyileştirme yapıldığı belirtildi ancak bu güncellemeye yükledikten sonra telefonunda tam aksine gsm şebeke sorunları meydana geldi.

Telefon görüşme esnasında ses kesilmeleri,

İnternet bağlantısında yavaşlama,

Whatsapp vb. Uygulamalarda ses kaydı atınca sesin mikrofondan az çıkması gibi... teşhis ettiğim sorunlar günler. Samsung yetkililerine sesleniyorum telefonumu bir önceki güncellemeye eski haline getirecek bir güncelleme paylaşın bu güncelleme telefona hiç iyi gelmedi keşke yüklemeseydim. Bu son güncellemeyle samsung kullanıcıları mağdur edip yeni cihaz almaya mı teşvik ediyor? Derhal bu sorunu düzeltin eski güncellemede memnundum geri döndürecek güncelleme paylaşın çünkü telefonu sıfırlayıp eski yazılımı yüklemek istemiyorum. MAĞDURUZ SAMSUNG DUY SESİMİ

Resolved!
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy S
Cihazı eski sürüme döndürme hala var odin ile yazılımı atıyorsunuz ve dönüyor roota falan gerek yok garantiye de zararı yok bootloader sürümü uyuşması önemli sadece, yoksa fail yersiniz, ve cihaz olduğu sürümde kalır.. bozulmaz tabii sadece yazılımı kurmaz baştan iptal ediyor uyuşmuyorsa..
Galaxy S
evet ağmet turĞut abi bilgisi maks 🥰😘
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S

Aynen planlı eskitmeye sokmuşlar g.o. malesef düzeltme için yeni güncelleme geleceğini hiç sanmıyorum tam tersi daha da mahvolabilir 

ysmnn
Active Level 10
Galaxy S
Samsungun isi telefonları çop etmek bu sekilde ancak mustwri kaybeder
R_kmby
Active Level 1
Galaxy S

Aynen öyle amacı zaten belli yeni cihazlarını satma peşinde. Çünkü güncelleme haberini okuduğumda asla güncelleme almayacak grand cihazlara bile güncelleme gönderince şok olmuştum nasıl olurda bu cihazlara güncelleme gider diye. Nedeni mantıken düşündüğümde bu güncelleme gelen cihazlar hızlı çalışan performansı oldukça iyi cihazlardır bu şekilde cihazları eskimeye çalışmaktadır. S8 plus telefonumun hızına hayran kalmışken şuanda son güncellemede sonra cihazın performansı yarı yarıya düştü beraberinde şebeke ile ilgili sorunlarda ortaya çıktı

ysmnn
Active Level 10
Galaxy S
Benim.cihazım. yeni cikanlardan a32 hiç. Bir sorun yaşamazken androit 12 guncellemeseimden sonra sorun. Basladı. Telwfon oyuna oynamadigim halde. Isiniyor. Swrvise goturdum bisey yok deyip yazilim atip gonderdi tekrar verecm yine duzelmese tuketici haklarina sikayet edecem
R_kmby
Active Level 1
Galaxy S

Geçmiş olsun ısınma problemi çok kötü cihazı kullanmakta zorlanırsınız. Mesela bu ısınma sorunu bazı görüntülü görüşme uygulamasında benim her 2 samsung cihazımdada aynı uygulamada ısınıyor. Ancak benim bahsettiğim yazılımsal bir sorundur sizinki de yazılımsal olup olmadığına bakın örneğin sosyal medya uygulamaları hariç internette gezinirken de ısınma yapıyor mu kontrol edin. Benim kanaatim servis cihazınızın anakartını değiştirmesi gerekebilir çünkü sizin cihazınızın donanımsal problemi var. İsterseniz aynı sorunla karşılaşan başka kişiler var mı internette forumlara bakın belki çözümü bulmuşlardır. Tekrar geçmiş olsun

Galaxy S
knk ne diyosun, iphone 7 plusta eskitmede ve donuyor
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy S
Şuanda s8+ için yeni yazılım güncellemesi test te Screenshot_20220831-215316_CheckFirm.jpg
R_kmby
Active Level 1
Galaxy S
  • Resimde olan yeşil ikonlu olan resmi güncellemeyi yükledim ancak diğer donanım test yazılımı keşif tarihi biraz eski değil mi çünkü resmi yazılım yanılmıyorsam 1 hafta önce yayınlandı ayrıca resmi yazılımda sözde şebeke ile ilgili düzeltemler yapıldığı belirtilmişti ancak tam aksine daha kötüye gitti. Test yazılımını bilemiyorum donanımsal dediğine göre şebeke problemi de donanımsal problemdir fakat bildiğim kadarıyla samsung artık s8 plus cihazlara güncelleme göndermeyecekti bu gönderdiği güvenlik yaması güncellemesine bile herkes şaşırmadı değil