cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S8+ Son güncelleme hatası

(Topic created on: 08-31-2022 08:56 PM)
507 Views
R_kmby
Active Level 1
Options
Galaxy S

Samsung artık eski telefonlara yazılım göndermeyecekti. Telefonum samsung S8 plus güncelleme geldi yükledim. Son güncellemede ağ şebeke sorunlarında iyileştirme yapıldığı belirtildi ancak bu güncellemeye yükledikten sonra telefonunda tam aksine gsm şebeke sorunları meydana geldi.

Telefon görüşme esnasında ses kesilmeleri,

İnternet bağlantısında yavaşlama,

Whatsapp vb. Uygulamalarda ses kaydı atınca sesin mikrofondan az çıkması gibi... teşhis ettiğim sorunlar günler. Samsung yetkililerine sesleniyorum telefonumu bir önceki güncellemeye eski haline getirecek bir güncelleme paylaşın bu güncelleme telefona hiç iyi gelmedi keşke yüklemeseydim. Bu son güncellemeyle samsung kullanıcıları mağdur edip yeni cihaz almaya mı teşvik ediyor? Derhal bu sorunu düzeltin eski güncellemede memnundum geri döndürecek güncelleme paylaşın çünkü telefonu sıfırlayıp eski yazılımı yüklemek istemiyorum. MAĞDURUZ SAMSUNG DUY SESİMİ

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Selamünaleyküm

Cihazınızın kontrol edilmesi için hata raporu göndermenizi öneriyorum Samsung menbırs
Uygulamasına girdikten sonra destek seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden hata raporları seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden cihazınıza uygun olacak şekilde bir hata seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisine bütün sorunları ayrıntılı bir şekilde yazın sorununuzun sıklığını seçip raporu gönderdikten sonra uygulama içerisinde birkaç dakika bekleyin raporunuz tamamen gönderildiği zaman bir bildirim gelecektir yetkililer cihazınızı inceledikten sonra uygulama üzerinden bir geri dönüşü sağlayıp ne yapmanız gereken hakkında bilgilendirmesini yapacaklardır

Bu arada bildiğim kadarıyla Yani yeni cihazlarda öyle eski yazılıma artık düşürme yapılamıyor cihazı sıfırlasanız bile yazılım yüklediğiniz gibi olduğu gibi kalıyor eski sürüme dönmüyor

View solution in context

21 Comments
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy S
Kardeşim sade sen değilsin s20fe kullananlar da şarj problem mi yaşıyor bende kapanıp açılma ayriyeten çok bug var telefonda haziran v2 geldiğinden beri
R_kmby
Active Level 1
Galaxy S

Bana geliyor ki samsung bu son güncellemeyle kullanıcıları mağdur ederek yeni cihaz almaya teşvik ediyor. Son güncellemede ciddi sorunlar yaşıyorum ne tavsiye edersin bu konuda samsung yardımcı olur mu yoksa telefonu bilgisayara takıp odin ile bir önceki güncellemeye geri mi yüklesem ne yapsam bilemedim. Yükleme yaparsam cihaz sıfırlanacak onun için uğraşmak istemedim bi de internette orjinal rom bulmakta zorlaniyorum yardımcı olurmusunuz

GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy S
Bu işi yazılımla olacak iş değil atsan Gine 1 gün sonra başlar bunun çaresi güncelleme gelirse Allah bilir gelirse oda gelmez sa telefon al diyecem :( maalesef
R_kmby
Active Level 1
Galaxy S

Eski sürüme düşürme yaparsam eminim ki sorun yaşamam çünkü 2 senedir cihazı kullanıyorum internette roket gibi dolaşıyordum hiç kasma donma yapmazdı ancak bu son güncelleme ile sanki telefon 4.5G ile değil de HSPA ile internete bağlanıyor ama 4.5G yazıyor tabi yazması önemli değil bağlantı hızı önemli. Mesele eski sürüme düşürme yaparsam sorun olurmu? Sorun olmaz ise ayarlardan güncellemeleri devre dışı bırakırım bu sayede yeni güncellemeleri cihaz alamaz

Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Selamünaleyküm

Cihazınızın kontrol edilmesi için hata raporu göndermenizi öneriyorum Samsung menbırs
Uygulamasına girdikten sonra destek seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden hata raporları seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden cihazınıza uygun olacak şekilde bir hata seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisine bütün sorunları ayrıntılı bir şekilde yazın sorununuzun sıklığını seçip raporu gönderdikten sonra uygulama içerisinde birkaç dakika bekleyin raporunuz tamamen gönderildiği zaman bir bildirim gelecektir yetkililer cihazınızı inceledikten sonra uygulama üzerinden bir geri dönüşü sağlayıp ne yapmanız gereken hakkında bilgilendirmesini yapacaklardır

Bu arada bildiğim kadarıyla Yani yeni cihazlarda öyle eski yazılıma artık düşürme yapılamıyor cihazı sıfırlasanız bile yazılım yüklediğiniz gibi olduğu gibi kalıyor eski sürüme dönmüyor
R_kmby
Active Level 1
Galaxy S

Aleyküm selam desteğiniz için teşekkür ederim. Hata raporu sayfası ingilizce dilinde tekrar o sayfaya bakarım umarım yapabilirim. Bu arada eski sürüme neden düşürme yapılmıyor neticede cihazın eski room dosyasını odin ile cihaza yükleyeceğim sizce bu işe yaramaz mı? Eski sürüme düşürme yaparsam ne gibi sorunlar meydana gelir açarsanız çok memnun olurum.

Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bilemiyorum sebebini Ama artık cihazları sıfırladığınız zaman eski yazılıma düşürme yapmıyor Eskiden cihazı sıfırladığımız zaman eski sürüme geri dönüyordu Ama artık böyle bir şey yok bunun sebebini ben de bilmiyorum eski sürüme geri dönebilmek için cihazlara root atmak lazım ama bu gibi işlemleri de önermiyorum cihaza rodu atıldığı zaman cihaz garanti dışı kalır Ayrıca bu tür şeyler güvenli değildir cihazı daha iyi yapayım derken daha kötü hale gelebilir Ayrıca bu işlem cihazı yapıldığı zaman cihaz hem virüs kapabilir hem de Samsung markası tarafından cihazınıza verilmiş olan Yazılım güncellemeleri cihazınıza gelmez yani daha kötü hale gelebilir hata raporu göndermekte zorlanırsanız Samsung Müşteri hizmetlerini arayıp uzaktan erişim talebi oluşturabilirsiniz teknik uzman ekip cihazınıza uzaktan bağlantı kurarak size yardımcı olurlar
4447711
R_kmby
Active Level 1
Galaxy S

Sanırım sizin bahsettiğiniz fabrika ayarları cihazın ayarlarından sıfırlama yapma işlemidir. Benim bahsetmiş olduğum yöntem ise cihazı usb kablosuyla bilgisyara bağlayıp odin programıyla telefona room atma işlemidir. Ayrıca bahsettiğiniz cihaza root atma olayı farklıdır o işlem genellikle cihazın tamamen yetki erişimine hakim olmak için kullanılır hem bu s8 plus cihazların garanti süresi çoktan geçti yani garanti dışıdır. Açıkçası siz fabrika ayarları dediniz de kafam karıştı fabrika ayarları hiç birşey değildir cihazı sıfırlama yapar ancak benim bahsettiğim işlem cihazın orjinal rom dosyasını cihaza yüklersem eski sürüme düşürme yapamaz mıyım? Mesela örnek verecek olursam benim eski samsung j500f cihazıma 6.0 güncelleme geldi yükledim fakat güncelleme boyutu çok yüksek olduğu için bana 2 gb kadar az yer kalıyordu bende bu j500f cihazı bilgisayara usb kablosuyla bağlayıp odin programıyla eski 5.0 olan rom güncellemesini yükledim sorun yaşamadım normalde bana 2 gb kalıyor demiştim eski güncellemeye düşürme yapınca bana 5 gb kalmıştı bu sayede cihaza 2 uygulama yükleyeceğime 10 uygulama yükleyebilmiştim.

Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Maalesef bilmiyorum
Çünkü söylediğiniz işlemi bilgisayardan hiç yapmadım