cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S8 Plus | Moderatörler lütfen ilgilensin.

(Topic created on: 02-01-2020 05:58 PM)
271 Views
velicaglarcelik
Active Level 6
Options
Galaxy S
En son aldığım güvenlik yaması güncellemesinden sonra cihazımda gayet farkedilir yavaşlama oldu. Birkaç gündür de YouTube uygulamasında sorun yaşıyordum. Bilardo oyunumda topun gidişini güvenlik kamerası kaydı gibi kare kare görüyordum. Hepsi düzeldi derken şimdi yaşaduğım durum bu. Sürekli uzaktan destekle onu bunu sıfırlayıp çözüme ulaşamıyoruz. Her defasında yeni baştan ayar yapmak da sıkıyor. Ticaret politikası tüketici memnuniyeti odaklı olmalı, 2 senede bir insanları yeni telefon almaya zorlamak olmamalı. 
image

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba velicaglarcelik,

Ben Eflatun. Samsung Forum moderatörüyüm.Öncelikle yaşamış olduğunuz bu durum için üzgünüm. Güncelleme sonrası bu durumun birçok sebebi olabilir.

Bunların en başında ise ;

• Güncelleme dosya verilerinin sağlıklı indirilememesi,
  • Senkronize olmamayan uygulamalar olarak sıralayabiliriz.

Mobil cihazlarda kullanılan işlemciler, RAM özellikleri ve buna bağlı işletim sistemleri, bir bilgisayar sisteminde olduğu gibi çalışmasa da benzer şekilde çalışır. Bu noktada önemle dikkat çekmek istediğim durum şu ki uygulamalar cihazlar üretilmeye başlandıktan sonra yazıldı ve kullanıma sunuldular. Senkronizasyon anlamında cihaz kaynaklı bir sorun mevcut olması halinde bu durum,telefonunzda ilk açtığınız uygulamada hatta cihazınızı ilk açtığınızda da karşılaştığınız bir durum olurdu. Bu bağlamda senkronizasyon durumları uygulama sağlayıcıları tarafından yapılması gereken bir durumdur.

Bu noktada size destek adına iletebileceğim en sağlıklı adım yedekleme ve sıfırlama işlemidir. Sorun devam halinde ise Samsung Members uygulaması üzerinden hata rapaoru gönderebilirsiniz. 

Adımları aşağıda paylaşıyor olacağım.

İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bilgileri yedeklemenin ise iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Hata raporu gönderme adımlarında ise, incelememiz için görsellerle birlikte, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Tüm sorunlarınız ile ilgili 4447711 numaralı Çağrı Merkezimizden bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
12 Comments
ResulÖvür
Active Level 3
Galaxy S
telefonu sıfırlamayı denermisin
0 Likes
Galaxy S
Herhangi bir şey yapmayacağım. Tekrarlarsa o zaman bakarım artık.
0 Likes
TabS7ege
Active Level 8
Galaxy S
android telefonların klasik sıkıntısı güncelleme sonrası ya sifirlamaniz sıfırlamak istemiyor iseniz telefonu yaklaşık 15 dk veya daha uzun (1 saat iyi ) kapalı kalmalı. ben eskiden her güncellemede kapali bırakır açardım ve sorun düzelirdi.
0 Likes
Galaxy S
haftada bir iki kere 10 dk kadar kapalı tutuyorum telefonu. bunu yapmak zorunda olmamız bile çok saçma aslında.
0 Likes
AlperenInac
Active Level 4
Galaxy S
android cihazi guncelledikten sonra cihazi sifirlanmak en temiz kurulumu sagliyor tabi onemli dosyalari yedeklemek lazim
0 Likes
Galaxy S
işte bu da problem. her şeyi yedekle cihazı sıfırla baştan kur tüm ayarları yeniden yap yükle vs.
0 Likes
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba velicaglarcelik,

Ben Eflatun. Samsung Forum moderatörüyüm.Öncelikle yaşamış olduğunuz bu durum için üzgünüm. Güncelleme sonrası bu durumun birçok sebebi olabilir.

Bunların en başında ise ;

• Güncelleme dosya verilerinin sağlıklı indirilememesi,
  • Senkronize olmamayan uygulamalar olarak sıralayabiliriz.

Mobil cihazlarda kullanılan işlemciler, RAM özellikleri ve buna bağlı işletim sistemleri, bir bilgisayar sisteminde olduğu gibi çalışmasa da benzer şekilde çalışır. Bu noktada önemle dikkat çekmek istediğim durum şu ki uygulamalar cihazlar üretilmeye başlandıktan sonra yazıldı ve kullanıma sunuldular. Senkronizasyon anlamında cihaz kaynaklı bir sorun mevcut olması halinde bu durum,telefonunzda ilk açtığınız uygulamada hatta cihazınızı ilk açtığınızda da karşılaştığınız bir durum olurdu. Bu bağlamda senkronizasyon durumları uygulama sağlayıcıları tarafından yapılması gereken bir durumdur.

Bu noktada size destek adına iletebileceğim en sağlıklı adım yedekleme ve sıfırlama işlemidir. Sorun devam halinde ise Samsung Members uygulaması üzerinden hata rapaoru gönderebilirsiniz. 

Adımları aşağıda paylaşıyor olacağım.

İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bilgileri yedeklemenin ise iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Hata raporu gönderme adımlarında ise, incelememiz için görsellerle birlikte, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Tüm sorunlarınız ile ilgili 4447711 numaralı Çağrı Merkezimizden bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes
Galaxy S
Merhaba Eflatun,

Sorunu yaşadığım yer Bixby! Üreticisi Samsung. Şöyle bir şey sorayım size; telefonumu bıraktığım gibi bulabileceğim sıfırlama yöntemi var mı? Yani sıfırlamadan sonra telefonumu başlattığımda tüm uygulamalarım, rehberim, fotoğraflarım/videolarım, oyunlarım, oyun içi seviyelerim falan kalacak şekilde bi sıfırlama mevcut mu? Sanırım S4 ya da S5 cihazımda bunu yapmıştık. Böylesi mümkünse artık diğer ayar zil sesi falan filan onları da kendimiz baştan ayarlarız.
gumushan
Active Level 1
Galaxy S
smart switch programını kur bilgisayara ve aynı şekil telefona da kur oradan yedekle telefonu telefonun anakartı tamamı ile pc ye yedeklenir sorunun çözülür mü bilmiyorum ama zil sesi arama görüntü herşey eski halinde telefona yüklenir
0 Likes