cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S7 edge Netflix widevine l1 sertifikası sorunu

(Topic created on: 06-06-2021 04:03 PM)
1357 Views
yusufk122
Active Level 6
Options
Galaxy S

Samsung s7 edge kullanıyorum. Cihazım widevine l1 sertifikasına sahip. Ama Netflix widevine l3 olarak gördüğü için en fazla 480p kalitesinde içerik sunuyor. Netflix'in hd oynatmayı destekleyen cihazlar listesi çok kısıtlı. Netflix o listeyi Samsung'un belirlediğini söylüyor. "samsung listeyi , bizim bu oynatmayı hangi kalitede oynatabileceğimizi deneyerek teknolojisine göre sunuyor" dediler. Hd destekleyen cihazlar listesinde Samsung s7 edge ver ama yanında yıldız var. Dipnot olarak ise "*Bazı modeller HD izlemeyi desteklememektedir. Lütfen yardım için Samsung ile görüşün." yazıyor. Birde "HD yürütmenin düzgün çalışması için cihazların en son yerleşik yazılımı çalıştırıyor olması gerekir." yazıyor. Benim cihazımın en son sarümü android 8.0.0 destekliyor ve bu yazılım yüklü. Bu widevine sertifikasını Samsung netflix'e neye göre veriyor bilmek istiyorum. Bu konuda umarım bilgi sahibi bir moderatör çıkarda adam akıllı cevap verir. Müşteri hizmetlerini arıyorum bilgi sahibi birisi yok. Samsung memberstan yazıyorum hep olduğu gibi telefonu formatlayın diyorlar. Samsung bu konu hakkında beni arayacaktı ama aramadı. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba yusufk122,

Konu hakkında, ilgili birimlerimize bilgi verildi. Size en kısa sürede ulaşacağız.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
9 Comments
Batuuu
Active Level 3
Galaxy S
4.12.2 sürümündeki netflix uygulamasına downgrade yaparak hd destekli kullanabilirsiniz. Ben öyle bi çözüm buldum arastırmalarım sonucu.
0 Likes
yusufk122
Active Level 6
Galaxy S
Bu sürüm çok ama çok yavaş. Ve hiç kullanışlı değil.
Batuuu
Active Level 3
Galaxy S
4.12.2 build 14444 olucak. Bende hiçbir sorun yok aslında sizde neden öyle oldu bilemiyorum.
0 Likes
yusufk122
Active Level 6
Galaxy S
Tekrar indirdim denedim. Bu daha kötü.
Batuuu
Active Level 3
Galaxy S
başka bi çözüm bilmiyorum ama sizin yerinizde olsam eski sürümleri denerdim iyi çalışanı bulana kadar
0 Likes
yusufk122
Active Level 6
Galaxy S
Eski sürümler kullanışlı değil.
Batuuu
Active Level 3
Galaxy S
çözüm aramada basarılar o halde
0 Likes
yusufk122
Active Level 6
Galaxy S
Teşekkürler.
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba yusufk122,

Konu hakkında, ilgili birimlerimize bilgi verildi. Size en kısa sürede ulaşacağız.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes