cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S24 kamera sikayet ettiğim konular

(Topic created on: 4 weeks ago)
147 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy S
* rakibin olan apple 15 ana kamera 24mp fotoğraf çekerken sen 12 mp çekiyorsun 24 mp alalım desek Raw ile yapmamız gerek bu gerçek anlamda berbat bir durum 

* yapay zeka fotoğraf işleme apple 15 göre çok yavaş **bleep** isleme yapamıyor

* video sarımsı bir durum apple gerçek renk tonu beyaz gereksiz renk toplaması yapıyor alakası olmayan renkler oluyor sarı elbiseyi fosforlu sarı çekerken 15 de bire bir aynı tonda çekiyor 

*Video hiç söylemiyorum açık iyi aydınlatılmış bir ortamda pixelenme, kumlanma , aşırı gren , süper dengede hz antlamaları, renk tonlarında alakasız bir renk tonlaması

S24 kullanıcıları olarak biz bu konuda artık kararlı bir güncelleme bekliyoruz bu konuda gerçekten potansiyelinin altında bir fotoğraf kareleri yakalıyoruz 
7 Comments
siberizm
Expert Level 2
Galaxy S
Hocam bence kullanılan merceklerle alakası olabilir bu durumun. Birde verilen yazılımlar etkiliyor olabilir
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Olabilir
axeno
Expert Level 1
Galaxy S
İphone 15 birtek konstrat v.b yapıyor ondan işi az ama samsungda 3 ayar var. Maksimum zaten herşeyi ayarladıgı İcin uzun suruo

Geniş acıda 15promaxten daha iyi bir renk doğruluğu yakaladım kocaman avize çekerken

Video olayını hiç denemedim ama yt ve sentetik testler gösteriyor ki Apple kalite kaybetmiyor ama etrafı daha az aydınlatıyor

Samsung ise aydınlatıyor ama asırı pastel boya oluyor ve çirkin gözüküyor

Edit siz Düz modeller hk konusmussunuz 😄

S24 Düz modele kamera güncellemesi gelecekmiş zaten ama benim yazdıklarımla aralarında Düz modellerdede aynı
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Samsung yapay zeka kısmına ciddi ağırlık vermeli fotoğraf çekilmeden analiz edip işleme yapmalı

Ve renk tonları yakın renk tonlarinda ayarlaması gerek alakası yok renk tonunun
axeno
Expert Level 1
Galaxy S
Dediğim gibi sizdeki Düz model ve daha kamera güncellemesi gelmedi.
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Hataları yazıdim bu hatalar haziran güncellemesi ile İnş düzelir
0 Likes
axeno
Expert Level 1
Galaxy S
Yazsan birşey değişmez ama zaten kamera güncellemesi yolda s24 ve plus İcin ultraya 2 ay önce geldi
0 Likes