cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S24 kamera kullanırken çok ısınıyor

(Topic created on: 06-19-2024 03:51 PM)
138 Views
jhon_constantine
Active Level 6
Options
Galaxy S
5 dk kullandım %2 şarj yemiş telefon 41 derece oldu 29 dereceden bu normalmi daha uzun kullanırsam 45 derece olur demekki

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Siyah
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba jhon_constantine,

Bu ses Auto Focus (Otomatik Odaklanma) fonksiyonunu çalıştırmak için gerekli, kamera mercek çerçevesinden kaynaklanmaktadır. Auto Focus (Otomatik Odaklanma) özelliği, lens ünitesini, görüntü sensörü üzerinden yukarı ve aşağı hareket ettirerek odaklanmayı ayarlar. Bu özellik, Otomatik Odaklanma hızını ve doğruluğunu etkinleştirerek pil kullanımını azaltmaya yardımcı olur. Kamera modülü, kamera modülüne ilişkin alan içerisindeki mercek ünitesi hareketini sınırlayan bir ""durdurucu parça"" ile donatılmıştır. Lens ve durdurucu parça birbirine temas ettiği anda bir ses duyulabilir ancak bu ses kameranın Otomatik Odaklanma özelliğinin çalışmasından kaynaklanan, normal bir sestir. Ses, cihaz türüne ve modeline göre kısmen farklılık gösterebilir. 

Isınma durumunu ise kontrol edebilmemiz için, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
Galaxy S
Şimdi farkettim fotoğraf çekimce düzenleme aşamasında telefondan bir cızırtı sesi geliyor bu nedir şimdi anlamadım
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy S
OİS(optik görüntü sabitleyici) hareketli bir mekanik sistemdir ve cihaz hareket ettirildiğinde ileri geri hareket ettiği için ses yapar ama siz yine de çok sallamayın çünkü mekanik bir sistem,bozulabilir.
0 Likes
Galaxy S
Yok hocam onu biliyorum sallamadan hani bilgisayarlardan gelir ya o şekil bir ses
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy S
kamera açılırken mi açılıp çekim yaparken mi?
Galaxy S
Fotoğraf çekiyorum uygulamadaykende denedim çıkıp ta denedim bildirim panelinde optimize ediliyor diye bir yer çıkıyor 10 fotoğraf çektim maksat biraz süresi uzun olsun optimize edilince ses gitti
Solution
Siyah
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba jhon_constantine,

Bu ses Auto Focus (Otomatik Odaklanma) fonksiyonunu çalıştırmak için gerekli, kamera mercek çerçevesinden kaynaklanmaktadır. Auto Focus (Otomatik Odaklanma) özelliği, lens ünitesini, görüntü sensörü üzerinden yukarı ve aşağı hareket ettirerek odaklanmayı ayarlar. Bu özellik, Otomatik Odaklanma hızını ve doğruluğunu etkinleştirerek pil kullanımını azaltmaya yardımcı olur. Kamera modülü, kamera modülüne ilişkin alan içerisindeki mercek ünitesi hareketini sınırlayan bir ""durdurucu parça"" ile donatılmıştır. Lens ve durdurucu parça birbirine temas ettiği anda bir ses duyulabilir ancak bu ses kameranın Otomatik Odaklanma özelliğinin çalışmasından kaynaklanan, normal bir sestir. Ses, cihaz türüne ve modeline göre kısmen farklılık gösterebilir. 

Isınma durumunu ise kontrol edebilmemiz için, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy S
marka bu istediğini yapmamadıgı veya yapmadıgı için üretilen çözüm yolları bunlar🤗.Sen bilirsin,umarım beklediğin yazılım gelir ki benim paylastıgım arka plan yükü azaltma,ram ve işlemci kullanımını durdurma/azaltma,veri akışını sadece izin verilenlerin kullanımına açma ve bunlar cihazın donanımına etki etmiyor,cihaz yine aynı cihaz.

bunları dene,faydası olur.

Bunların faydası olur.

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-M/Sadece-öneri-hepsini-yapmak-zorunda-değilsiniz/td-p/151...

Cevaplarımı çözüm olarak işaretlersen memnun olurum.
0 Likes