cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S24 Ultra hakkındaki düşüncelerim.

(Topic created on: 01-18-2024 10:18 AM)
177 Views
CooPer99
Active Level 6
Options
Galaxy S
Evet dün akşam itibariyle saat 21.00'da S24 S24 Plus ve S24 Ultra tanıtıldı. Öncelikle ben S23 Ultra kullanıcısı olarak S24 Ultra'ya geçmenin çok da mantıklı olacağını düşünmüyorum. 23 ve 24 Ultra arasındaki farklar telefoto kamerada ortaya çıkıyor ve kasa materyalinde bir değişim söz konusu. Ekstradan güncellenmiş olan Snapdragon 8 Gen 3. Geniş açı kamerası ana kamera ve 3x optik kamerası birebir aynı. 10Mp çözünürlüğünde 10x'lik telefoto kamera yerini 50Mp çözünürlüğünde 5x telefoto kameraya bırakmış. 5x Yakınlaştırmada 50Mp, 10x Yakınlaştırmada 12Mp çıktı veriyor. Ek olarak bu telefoto kameradaki 50Mp algıyı kırmak istiyorum çünkü ne olursa olsun, 10x'i dijital yakınlaştırma ile elde ediyor. S23 Ultra doğrudan optik fotoğraflar çekebiliyordu. Lansmanda bol bol yapay zekadan bahsettiler ancak bunlar yazılımsal olduğu için tek değişken işleme süresinde ortaya çıkacaktır. Yani S22 S23 serilerine de bu yapay zeka özellikleri rahatlıkla gelecektir. 7 Yıl Android güncellemesi alacağı söylendi fakat hiçkimse bu telefonu 7 yıl kullanmayacaktır buna eminim. Biraz abartı olmuş ama ne kadar uzun ömürlü olacağını siz düşünün. 

Gelelim bu telefona geçilir mi ? Düz s23 serisi kullanan herhangi birisi için geçmeye gerek yok. Ancak İphone 11, 12, veya androidde daha alt seviye a serisi ya da başka markaların orta segmentini kullanan arkadaşlar 8 bin TL ek destek ve telefona verilecek fiyat ile çok rahat geçebilirler değişim kampanyası ile. 

Ekranın düz oluşu, işlemcinin %20 daha performanslı oluşu (uygun sıcaklıklar altında), kasadaki materyalin titanyum oluşu, Yeni 5x'lik telefoto kamerası ve 4 bilemedin 5 tane yazılımsal yenilikle Samsung S24 Ultra bu şekildeydi. Ben S23 Ultra kullanıcısı olarak hiçbir değişiklik göremedim. Darısı S25'e diyelim. Bir sene daha bekleyecek ve heyecanlandırması durumunda S25'e geçeceğim. 
1 Comment
GLXYS23
Expert Level 3
Galaxy S
S23 kullanan biri olarak S24e geçmeye değer bişey göremedim , S23e devam , S25 beklicez