cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S24 Ultra Kameraları Ne İşe Yarar ?

(Topic created on: 06-13-2024 03:47 AM)
184 Views
Lian1
Active Level 5
Options
Galaxy S
Merhaba fotoğraf çekerken 12 megapiksel 50 megapiksel ve 200 megapiksel olmak üzere 3 farklı kamera modu var Hangisini hangi durumda ve ne şekilde kullanmalıyım ne işe yarıyorlar anlatabilecek var mı
6 Comments
DevletZabiev
Active Level 4
Galaxy S
Çekeceğin fotoğraf çok çok iyi aydınlıksa 200 megapixelle çekmek en iyi sonucu verir genelde güneşi arkana alıp direk güneş ışığı vuran alanlarda geçerli yeterince parlak değilse zaten tam anlamıyla 200mp kalitede çıkmıyor foto ne yazıkki. 50mp 12mp ye göre daha kaliteli yaklaştırıp bakacaksan özellikle. En iyisi 12mp otomatikte çekmek yapay zeka da fotoğrafı en iyi o şekilde işliyor zaten 12mp çekince. Camera assistant ayarlarından fotoğraf yumuşatmayı ve zekayı orta olarak ayarlayabilirsin
Lian1
Active Level 5
Galaxy S
Fotoğraf yumuşatma zaten orta ayarda fakat Yapay Zeka ayarı falan göremedim ben kamera asistanında1718302063136.jpg
0 Likes
DevletZabiev
Active Level 4
Galaxy S
Kamerada fotoğraf modundaymış akıllı optimizasyon diye geçiyor. Bazen saçmalasa da maksimum yapınca biraz uzun süre işliyor fotoğrafı ama yapay zekayla daha da güzel hale getiriyor. Videolarda gelişmiş video seçeneklerinden hdr10+ ayarlarını da açarsan telefondayken çok güzel çeker çok güzel görünür ama konu paylaşmaya gelince orijinal haliyle ve hdr10+ destekleyen uygulama cihazlar haricinde kalitesi aşırı bozuluyor ;)
0 Likes
Salih24u
Active Level 6
Galaxy S
Ayrıca
Kamera asistanda
Otomatik lens değiştirme kapalı olsun. Yüksek çözünürlük ayarlarında dijital yakınlaştırmayı büyüt kapalı olsun.
Bunları yaparsanız 12, 50 ve 200 mp seçimleri tutarlı olur ve seçtiğiniz lensten başka lensi kullanamaz.
0 Likes
Lian1
Active Level 5
Galaxy S
Hocam dijital yakınlaştırmayı büyüt ayarını kapattım Fakat bu ayar ne işe yarıyordu ve kapatınca ne işe yarayacak kapattım zaten de sebeplerini merak ettim
Salih24u
Active Level 6
Galaxy S
Mesela 5x lens 200 mp çekmez. Ayarı açarsanız çeker. Daha doğrusu 200 megapiksele büyütür. Kötü bir foto çıkar ortaya.
0 Likes