cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S23 ultra alacaktım vazgeçtim 😁

(Topic created on: 03-26-2023 03:50 PM)
666 Views
Ꞁǝonɐɹdoㄹㄹ
Active Level 6
Options
Galaxy S

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy S23 serisinin yakınlaştırma yaparken biraz hile yaptığı ortaya çıktı. Örneğin 100x yakınlaştırma ile ay fotoğrafı çekerken yapay zeka bunu algılayarak mevcuttaki ay görselleriyle birleştirip karşımıza net, ancak sahte bir sonuç ortaya koyuyor. İşte bu yapay fotoğraf özelliği iPhone 15 modellerine de gelecek. İşte detaylar…

Galaxy S
Yapay zeka ile otomatik doldurma yapması aldatmacadan baska bir şey değil.Özellikle çektikten sonraki resmin daha kaliteli hale gelmesi zaten aldatmaca oldugunu ortaya koyuyor ama böyle daha mutlu oluyor insanlar🙂
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Hepsi mi aldatmaca hocam peki bu cihazların hepsi aynı şekilleri vermiş :) Diğerlerine sahte ay diyeni duymadım ama hep Samsung sahte ay kullanıyor diyorlar 😄Screenshot_20230326_163628_YouTube.jpg
Galaxy S
Belkide insanların çekmek isteyeceği belirli obje veya yapıtlar önceden tanıtıldı,bunu bilebilir misin?Hepsin aynı şeyi göstermesinde nıkon bşr trk beni ikna eder,diğerleri için birinin canlı bir şekilde test videosu varsa o ve parça parça mesafe alarak,farklı fotograflar çekerek hazıflanmışsa o zaman kabul ederim gerçekliğini.Bu hxlinşn zararı var mı,hayır yok ve kötü mü,hayır değil.Özetle bu insanlık için tamam ama sensörlerin gerçekten ne algıladınının test edilmesi gerekiyor,yapay zeka kullanmadan.
gsysaa
Active Level 6
Galaxy S
Apple ninki gercek en azından samsung zaten andoird 13 üde full appleden çaldı ozelliklerini apple samsungdan çalsa samsung hemen dava açar 😒
Galaxy S
Nikon doğru olduğuna nasıl kanaat getirdiniz?
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
125x sadece zoom için üretilmiş bunun üzerinde çalışılmış fiyatı neredeyse amiral telefon fiyatında olması sebebiyle kanaat getirdim ve ikisinin de çektiği fotoğraflara baktığımda birebir şekil şukul herşeyiyle aynı. Samsung diyelim ki ayı yapay zeka ile ekliyor sahte desek , Nikon'daki de aynı fotoğraf. Nikon'daki yapay zeka algoritmasının Samsung'la aynı olduğunu düşünmüyorum.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Hadi ay sahte diyelim algoritma işleyebilir, normal 100x ile çekilen görüntülerdeki netliklere ne diyelim 😂 😂

Onlarda sahte olmazzz
Galaxy S
Yapay zeka ile hiç zor değil(internetten gpt4 vb.konulara bakmanı tavsiye ediyorum).Bugün cep telefonu yapılabileceklerin sınırı yok,sadece biz denk gelmiyoruz 😊
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Yapılabilir zaten bu durum normal daha önce huawei yapmıştı Samsung ta yapabilir

Ama çok takılmamak lazım ☺️
Galaxy S
Valla onu alacak param yok,ay fotografı da sevmem öyle çekmeyi.Benim için sıkıntı yok,isteyen alabilir🙂