cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S23'ten S22 Ultra'ya geçilir mi?

(Topic created on: 11-07-2023 12:41 PM)
369 Views
fansema
Active Level 7
Options
Galaxy S

Merhabalar. S23 kullanıyorum ve telefonun zoom kamerasını çok beğendiğim için Ultra serisine geçmek istiyorum. S23 Ultra şimdilik bütçemi zorladığı için S22 Ultra'ya geçme düşüncem var. Sizce geçmeye değer mi? Pil ömrü olarak S23'ten daha iyi mi?

17 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Pil ömrü s23 ten kötü sonuç verecektir ,internette testleri mevcut kontrol edebilirsin

Kamera avantajın 10x optik ve 100x dijital zoom ,birde Ekran avantajın olur
fansema
Active Level 7
Galaxy S
Zoom özelliğini çok fazla kullanıyorum. Pil ömrü s23 ile aynı olsaydı yine idare ederdi de ne yapalım kısmet değilmiş. Teşekkür ederim 🙏🏻
enineboyuna06
Active Level 9
Galaxy S
Kesinlikle katılıyorum sadece üretici firmanın Samsung yerine TSMC olması bu kadar farkediyorsa Samsung döküm sürecini iyileştirmek için 40 değil 400 fırın ekmek yemesi gerekiyor.
Actixel
Expert Level 1
Galaxy S
Olay sadece döküm süreci değil. Bu cihazlarda ARM ın geliştirdiği cortex çekirdekler kullanılıyor. Örneğin Snapdragon 8 Gen 2, 1 adet Cortex X3, 2 adet Cortex A715, 2 adet Cortex A710v2 ve 3 adet A510v2 Kullanıyor. Toplam 8 çekirdeği var. ARM 8 gen1 ve 888 döneminde çok verimsiz çekirdek tasarımları yaptı. Sonradan ARM A510v2 gibi aynı çekirdeklerin daha verimli sürümlerini geliştirdi. Bunun üzerine Qualcomm'un yaptığı bazı matematiksel hatalar ve yine hatalı bir mimari tasarımı çok güç tüketen ve ısınan işlemciler tasarlanmasına sebebiyet verdi. Tabi Samsung üretim sürecinin verimsizliğinin de payı var ancak 15% - 20% kadar. Suçun büyük bölümü Qualcomma ait.
enineboyuna06
Active Level 9
Galaxy S
Tamamdır anladım teşekkür ederim açıkçası forumda kaliteli üyeleri de görmek çok güzel her gün yeni bilgiler öğreniyorum.
0 Likes
samsungM145G
Active Level 6
Galaxy S
Geçmeye değmez, cici kuş.
fansema
Active Level 7
Galaxy S
Tüh be 😒
samsungM145G
Active Level 6
Galaxy S
S24 veya S25 çıkana kadar bütçe artırabilirsiniz, ileri ki modellere yönelmek daha doğru olur
fansema
Active Level 7
Galaxy S
Evet beklemek daha mantıklı
0 Likes