cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S23 ana kamera problemi: fotoğraflarda odaklanılmayan bölgeler mevcut

(Topic created on: 03-15-2023 09:50 PM)
69 Views
Ahmetun
Active Level 1
Options
Galaxy S
Merhaba arkadaşlar,

Reddit ve bir çok diğer uluslararası forumlarda görüp kendim de denedim, ve benim S23 model telefonumda da aynı probleme sahip olduğumu gördüm. Ana kamerayla çekilen fotoğraflarda, merkezin etrafında yay veya çember şeklinde bir alanın odaklanmadığı görülüyor. Problem daha çok S23 ve S23 Plus modellerde mevcut.

imageÖrnek 1

Yukardaki örnekte de görüldüğü gibi telefonumun ana kamerasında böyle bir problem mevcut. Aşağıya bir örnek daha bırakıyorum.

imageÖrnek 2

Bu problem diğer geniş açı ve telefoto kameralarda mevcut değil. Sadece ana kamerada var. Ayrıca reddit kullanıcıları problemin daha çok Vietnam üretimli modellerde bulunduğunu belirtmişler ve benim telefonum da aynı ülkeden. Bir çok kullanıcıyı etkileyen bu problemin yazılım kaynaklı mı yoksa donanım kaynaklı mı olduğu henüz belli değil. Bir sonraki yazılım güncellemesinde göreceğiz.

Diğer kullanıcılardan örnekler:

imageÖrnek 3

imageÖrnek 4

Eğer sizlerde de bu problem mevcutsa lütfen konuyu Samsung'a bildirin ki farkındalığı artıralım.

Yüklü miktar para verip aldığımız bu telefonlarda böyle sorunlar görmek gerçekten çok can sıkıcı. Umarım Samsung ürünlerinin arkasında durur ve bizleri memnun eder.

Edit: konuyla ilgili kaynakları eklemiştim, ancak görünen o ki moderatör kaldırmış (başka sitelerden bağlantı vermek yasakmış). İsteyen internette pek çok kaynakta bulabilir, her yerde yazılmış zaten.
17 Comments
passhy
Active Level 7
Galaxy S
Beni de haberdar edersen sevinirim
0 Likes
Ahmetun
Active Level 1
Galaxy S
👍
0 Likes
Galaxy S
son çare orası,baska müdahale yetkisi olan yer yok.Belkide Note 7'deki batarya patlam sorununda oldugu gibi cihazları toplayıp değiştirme vb.yaparlar çünkü bütün hepsınde var yani üretim hatası ve satıcı kusuru.
fatihkuzen
Active Level 7
Galaxy S
Bu bir lens sorunu gibi duruyor
Ahmetun
Active Level 1
Galaxy S
Evet muhtemelen, Vietnam üretimli modellerin hepsinde var galiba
F-I-R-A-T
Active Level 10
Galaxy S
S23 kullanıyorum bende de aynı sorun mevcut
bevcan
Active Level 6
Galaxy S
S23 ultra kullanıyorum bende yok
0 Likes
Ahmetun
Active Level 1
Galaxy S
Sorun daha çok baz S23 ve S23+ modellerinde mevcut, ultra için çok az şikayet var