cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S23 Ultra da kulaklıkta video gecikmesi

(Topic created on: 04-24-2024 03:41 PM)
167 Views
Samsung_K12ZiaV
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

Merhaba,

S23 Ultra kullanıcısıyım. Son 2-3 haftadır şöyle bir sorun yaşıyorum. 

Kulaklık kullanırken, video geride kalıyor. Yani ses önce geliyor ve görüntüler geride kalıyor. Saptadığım bulgular ve çözüm için denediğim işlemler şunlar:

1.Sorun sadece Sony WF 1000XM4 bluetooh kulaklık kullanırken yaşanıyor.

2.Youtube, Netflix ya da Instagram vs... hangi uygulamayı açarsanız açın, oynayan video en basta takılıyor ve  video 1 sn. gibi donup, duraksıyor. Sonra oynamaya devam ediyor. Ancak en baştan ses gelmeye devam ettiği için, baştaki o duraksamada görüntü-ses senkrozizasyonu bozuluyor , görüntü 1 sn. geride kalıyor ve ses önden gitmeye başlıyor. 

3.Kulaklığı devre dışı bıraktığımda bu tüm videolar telefondan normal şekilde oynuyor ve senkron şekilde dinlenebiliyor.

4.Kulaklığı başka bir Samsung telefona (s20) bağladığımda, yine  sorunsuz ve senkron şekilde kullanabiliyorum.

5.Kulaklığı s23 Ultra telefondan bluetooh'unu koparıp, (unut dedikten sonra) tekrar bağladığımda sorun devam ediyor.

6.Kulaklığı uygulamasından sıfırlayıp, tekrar bağladığımda sorun devam ediyor. (Kulaklığın son verisyonu yüklü)

7.Telefonun geliştirici ayarlarından bütün bluetooh ayarlarını ve kombinasyonlarını değiştirmeyi denedim. Sorun devam ediyor.

8.Wifi yayınını 2,4 + 5 Ghz'den sadece 5 GHz'e cevirdim. Sorun devam ediyor. 

9.Sorun kulaklıkta diyemiyorum çünkü başka telefonlarda çalışıyor. 

10.Kablolu başka bir kulaklıkla denedim, sorun bulunmuyor. Yani telefonun  USB girişinden kaynaklanmıyor.

11.Kablosuz başka kulaklığım yok deneyemedim ama sorunun telefonun bluetooh prosesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sorunun son güncellemelerden kaynaklandığını düşünüyorum. Bir şekilde videoyu duraklatıyor ve ses senkronizasyonunu bozuyor. Tüm veriler onu gösteriyor. (Bu arada tüm versiyon güncellemelerinizi ve yamalarınızı eklemiş bulunuyorum. Hatta son yamadan sonra düzelmişti, çok sevindim. Ama yarım saat sonra sorunun tekrar başladığını **bleep** ettim. Kısaca anlamsız, garip durumlar yaşıyorum.)

Kulaklıkla artık video izleyemez oldum çünkü oldukça sinir bozucu oluyor. Desteğinizi ve yönlendirmenizi rica ederim. Tşk.

İyi çalışmalar

Oben Ünser

3 Comments
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy S
Bu maalesef kulaklıktan kaynaklanıyor ses gecikmesi testi yaptın mı hiç
0 Likes
CENGOs21fe
Active Level 3
Galaxy S
Telefonda sound assıstant uygulaması varmı var ise bluetooth metronome ayarını kontrol et ortada olacak yok ise samsung un galaxy store den bu uygulamayı yükle ve metronome ayarını kullanarak ileri yada geri kalmayı ayarlayabilirsiniz
0 Likes
göktürk46
Beginner Level 3
Galaxy S
Merhaba s23 ultra kullanıcısıyım bende aynı sorunu yaşıyordum kulaklık değiştir her kulaklık uyumlu değil maglesef
Özellikle oyunlarda sorun yaşatıyor
0 Likes