cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S23 UHD 60 Modunda Video Çekimi Kamera Değişmemesi Sorunu

(Topic created on: 02-27-2023 09:54 PM)
368 Views
vertebra
Active Level 3
Options
Galaxy S
Samsung s23 kamera uygulamasında UHD 60 modunda çekim yaparken kameralar arası geçiş yapılamıyor. Öncesinde geniş açı, normal ve telefoto arasında geçiliyor fakat kayıta başlandıktan sonra geçiş yapılamıyor. Aynı problem pro video özelliğinde 1080p 60 kare için de var. Normal videoda 1080p 60 karede kameralar arası geçiş yapılırken pro videoda bu yapılmıyor. Kayıta nasıl başladıysa o şekilde devam ediyor.

Değerli arkadaşlar bu yazdığımı hata raporu olarak bildirmeme rağmen canlı olarak bağlanıp çözelim gibi işe yaramayacak bir çözüm sundular :) Muhtemelen demek istediğim tam anlaşılmadı burdan da yazmak istedim. Yazılımsal bir şey olduğunu ve çözüleceğini düşünüyorum.

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
MertKemal
Active Level 9
Galaxy S
Samsung tüm cihazlarında aynı bu durum
4K 60Fps kayıt esnasında lensler arası geçiş yapılamıyor S23 Ultrayla ilgili değil sorun, ben S21 ultra kullanıyorum bendede aynı bu durum

View solution in context

9 Comments
johncena01
Active Level 6
Galaxy S
Muhtemelen bir hata değil. Samsung'un Pro mod ile böyle garip olayları var.
0 Likes
Solution
MertKemal
Active Level 9
Galaxy S
Samsung tüm cihazlarında aynı bu durum
4K 60Fps kayıt esnasında lensler arası geçiş yapılamıyor S23 Ultrayla ilgili değil sorun, ben S21 ultra kullanıyorum bendede aynı bu durum
vertebra
Active Level 3
Galaxy S
Normalde geçilebilirken uhd 60 modunda kayıt başladıktan sonra geçilememesi çok ilginç gerçekten. Bence burada donanımsal bir engel yok aslında isteseler yapabilirler gibi geliyor.
0 Likes
MertKemal
Active Level 9
Galaxy S
Katılıyorum donanımsal değil
Banada mantıksız geliyor kayıt esnasında lens değiştirememek
Yazılım güncellemesi ile yapabilirler ama sanmam
vertebra
Active Level 3
Galaxy S
Umarım yaparlar. Duy bizi samsung.
MertKemal
Active Level 9
Galaxy S
2,4 ve 10X dijital olarak zoom yapıyor sizin dediğinizi yapınca. Bizim bahsettiğimiz optik şekilde zoom yapması kameralar arası geçiş yapabilmesi gerekiyor
0 Likes
vertebra
Active Level 3
Galaxy S
Pro modda olmasa da bu problem var. 1080 p 60 karede kameralar arası geçiş yapılabiliyor fakat uhd60 da yapılamıyor. Fakat yanlış anlaşılmasın burada sorun kameralar desteklemiyor vs değil. Eğer ki telefoto kamera ile kaydı başlatarak o zaman o kamerayla da uhd 60 kayıt yapabiliyor. Sadece kayıt başladıktan sonra geçiş yapılamıyor.

Normal kamerada 1080p 60 da bu geçiş varken proda o da yok. Pro da kayıt başladıktan sonra hiçbir şekilde geçiş yok bu ayrı bir sorun.
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy S
4 k 60 f bir cok telefon desteklemedigi icin kameralar arasi gecis ondan olmaya bilir
MustiWRC
Active Level 3
Galaxy S
Evet. S22'de de durum aynı. Benim de dikkatimi çekmişti. Düzeltilirse güzel olur.