cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S23 Kırmızı Nokta

(Topic created on: 10-26-2023 06:26 PM)
16 Views
Members_QrVTNCv
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

Merhaba,

İnternetten samsung galaxy s23 aldım ve 4-5 günlük kullanım sonrası ekranda bir tane kırmızı nokta yanıp sönmeye başladı. Başta günde 2-3 defa denk geliyordum sonra saatte 4-5 defa denk gelmeye başladım. İnternette araştırdığımda bu konuda pek birşey bulamadım. Ölü pixel olduğunu düşünüp uygulama ile baktığımda yine kırmızı nokta yanıp sönmeye başladı. 10dk boyunca yüksek parlaklıkta uygulamayı çalıştırdım ama düzelmedi. İnternette ilk çözüm yolu olarak telefonu yeniden başlatmak vardı onu denediğimde sorun düzeldi. Ölü pixelden çok yazılımsal bir sıkıntı gibi duruyor. Sorun telefonu yeniden başlattıktan bir hafta sonra tekrar etmeye başladı. Samsung u aradığımda telefonu fabrika ayarlarına döndürmem söylendi ama telefonu iade etme hakkım dolmadan bu sorunu kesin olarak çözebiliyor muyum anlamam lazım. Bu çözümü uygulayıp iki hafta sonra tekrar bu sorunu yaşarsam iade etme hakkımı da kaybetmiş olacağım. Değişim için de yine garantiye gidip onay alması gerekiyor ki büyük olasılıkla vermezler. İade ettiğimde de yenisini almak istersem hem daha fazla para ödeyeceğim hem de aynı renk  yok.

Bu kırmızı nokta sorunu ile karşılaşan var mı aranızda? Çözüm üretebildiniz mi? Ölü pixel değil ise o zaman nedir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

1 Comment
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Members_QrVTNCv,

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes