cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S22 ultra sorunları

(Topic created on: 11-24-2022 04:05 PM)
584 Views
Mersault
Active Level 5
Options
Galaxy S

Yıllardır sadece Samsung kullanırım s3, s5, s8 plus... İlk defa bir amiral gemisi telefonda bu kadar ısınma görüyorum. Güncelleme olsun, android 13 ile olsun düzelir dedim. Yok abicim hiçbir değişiklik yok hatta daha da kötü. Ya bir telefonda 3-5 tane fotoğraf çekmek telefon ısısını 33 derecelere çıkarır mı? (Düzeltme yapıyorum sadece 3-5 fotoğraf için dedim. Genel kullanımda sıcaklık çok daha yoğun) 4k video çekmiyorum, fotoğraf ya! 5000 mah pil koyuyorsun, gel gör ki ekran süresi ortalama 5, 5.30 saat. Sadece youtube, netflix izlesem 8 saate bile çıkıyorken diğer uygulamalardaki verimlilik sıkıntısını nasıl aşamaz Samsung? 5-10 tane reels izle ısınsın, fotoğraf çek ısınsın. Oyun oynamıyorum, sadece youtube, instagram vs. Bunun mantıklı bir açıklamasını yapacak bir arkadaş yok mu? 7 aydır kullanıyorum hep aynı. Durum servislik midir yani?

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
tolgaS20FE
Expert Level 1
Galaxy S
Merhabalar 33 derce telefonun orta derece ısınma derecesidir o konuda içiniz rahat olsun bi diğer sorunuzuda cevaplığım demişiniz ki neflix gibi uygulamalar şarjımı çok götürmüyor ama diğerleri götürüyor demişiniz şimdi bu tamamen uyguluma optimizasyonuyla alakalı ne kadar iyiyse cihaz o kadar sağlıklı yanıt verir ama eğer kötüyse cihaz da bundan etkilenir ve pil ısınma gibi sorunlar çıkarır

View solution in context

Solution
Adanaliisot
Active Level 10
Galaxy S
1) 33 derece bu işlemci için fazla değil , 8 gen 1 için çok iyi bir sayi
2) 2021 ve 2022 yılında çıkan tüm qualcomm işlemciler çok ısınıyor çünkü pandemi dolayısı ile üretimi TSMC den Samsung'a geçirmek zorunda kaldı ve biliyorsunuz ki Samsung'un üretimi kötü. Sonra sorun üretimde mi diye 8 plus gen 1 çıkardılar ve evet gerçekten de sorun samsungta çünkü bu işlemci bir öncekindem daha fazla perf vermesine rağmen açık ara çok daha az ısınıyordu . Yani sonuç olarak 2021 vs 2022 çıkışlı alacağın qualcommlu ve özellik amiral gemisi / katili cihazların hepsi ısınıyor

View solution in context

Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Mersault,

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Destek > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

19 Comments
Galaxy S
Kendinde misin sen? 43 44 dereceye çıkmadığı sürece sıkıntı yok
Mersault
Active Level 5
Galaxy S
Öncelikle konuşmanıza dikkat edin. Ben kendimdeyim. Isınma bir çok problemlerden biri. Benim için önemli olan kullanıcı deneyimi. S8 plusta sürekli 4k video çekerken bu kadar ısınmıyordu. Aslında konu sayı değil, telefonu tuttuğunda ısı yoğunluğu.
0 Likes
KatsurugaS10
Active Level 4
Galaxy S
Sakin olun sadece şaşırmış kendinde misin sen demiş
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Siz niye bu kadar sinirlendiniz? Arkadaş birşey dememiş ki sadece 43 44 derece çıkmadığı için sıkıntı yok demiş tabiki s22 ultra aldın bir havalara girdin
Mersault
Active Level 5
Galaxy S
Sıkıntı yok mu demiş yoksa kendinde misin demiş? Ben daha düzgün konuşmayı, saygı duymayı ve aynı şeyi de karşımdan beklerim. "Havalara girdin" lafınıza sadece gülüyorum ve buna cevap verip sizin seviyenize inmeyeceğim.
Emmi_S22Plus
Active Level 10
Galaxy S
33° nin nesi sıkıntı ki.? ilk kurulum ve süper hızlı şarj olurken ki kabul edilebilir ölçüde ısınmalar dışında S22 Plus ta başkaca ısınmaya rastlamadım.
0 Likes
Mersault
Active Level 5
Galaxy S
Hocam 33 dereceden geçtim. Telefonu elime aldığımdaki o ısı hissi. Eski telefonda böyle şeyler yoktu. Yine de teşekkür ederim.
tolgaS20FE
Expert Level 1
Galaxy S
Merhak etmeyin sıcaklık sorunu çoğu kullanıcılarda mevcut ve telefon üreticiler bunun için yeni adımları atmaya çalışıyor mesala sıvı soğutma vb gibi ama hayla böyle sorunlar devam ediyor
Solution
tolgaS20FE
Expert Level 1
Galaxy S
Merhabalar 33 derce telefonun orta derece ısınma derecesidir o konuda içiniz rahat olsun bi diğer sorunuzuda cevaplığım demişiniz ki neflix gibi uygulamalar şarjımı çok götürmüyor ama diğerleri götürüyor demişiniz şimdi bu tamamen uyguluma optimizasyonuyla alakalı ne kadar iyiyse cihaz o kadar sağlıklı yanıt verir ama eğer kötüyse cihaz da bundan etkilenir ve pil ısınma gibi sorunlar çıkarır