cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S22 ultra sallayınca ses gelme sorunu

(Topic created on: 04-10-2023 02:07 AM)
fatihFatih
Beginner Level 3
Options
Galaxy S

S22 Ultra cihaz sahibiyim, herhangi bir düşme, çarpma vs olmaksızın telefon sallanınca ses geldiğini **bleep** ettim. Daha önce böyle bir ses yoktu. Ses zoom kameradan geliyor, zoom kamera devreye girince kesiliyor. Sorun yazılımsal bir sorun mu, donanımsal bir sorun mu ? Benzer sorun yaşayan var mı?

5 Comments
Frk12
Expert Level 2
Galaxy S
Ois var ondan dolayı ses gelir normal
fatihFatih
Beginner Level 3
Galaxy S
Ois sahip olduğu normal bir ses değil bahsettiğim. Telefonu 3 aydır kullanıyorum. Telefon bildiğin tıkırdıyor.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Oisten. Normal bir durum.
Galaxy S
OİS,EİS,G Sensörü ve Hareket sensörleri harekli oldukları in hissedilebilir titreme ve ses yapar.OİS çok hassas oldugundan sallandıgında da açılıp kapanır.Normal bir durum.
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba fatihFatih,

 

Cihazınızda teknik bir arıza olduğunu düşünüyorsanız, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

 

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD