cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S22 almalı mıyım?

(Topic created on: 05-10-2023 09:37 PM)
74 Views
ErayKrzm
Active Level 3
Options
Galaxy S
Herkese selam arkadaşlar.16 17 bin liralık bir bütçem var S22 almayı düşünüyorum.Son sürüme sahip olan arkadaşlar sizce bataryası şuan nasıl ?S23 ile arasında büyük farklar var mı youtube da karşılaştırma videolarını izliyorum ancak kullanıcı deneyimi bana göre daha önemli?S22 alma diyen arkadaşlar bu fiyata (max 16 17k) 5 6 yıl kullanabileceğim güzel bir telefon önerir misiniz?

westworld
Active Level 5
Galaxy S
S22 pil konusunda üzebilir. S21fe kullandim o da 4500mah olmasina ragmen cok tüketiyordu. Su an s23 kullaniyorum pil bariz cok iyi. Ablamda a54 var cok guzel olmus deneyin derim hissiyat olarak baya gelismis.
0 Likes
ErayKrzm
Active Level 3
Galaxy S
A54 ün işlemci öyle bir korkutuyor ki beni 😂 Ve hiç snapdragon kullanmadım merak ediyorum nasıl olduğunu o yüzden A54ü eledim
Galaxy S
Şu s22 nasıl ısınıyor biri bana anlatsın ben neden ısındıramıyorum bu telefonu batarya ya gelince kişiden kişiye değişir iphone 12 demişsin bataryası bundan daha iyi gitmez onu da bil stabil konuya gelince bende kullandım şu iphone bir ton hata onda da vardı vs. S23 en bana 1 saat daha fazla ekran süresi verir hepsi de bu s22 alma kardeşim sen başka modellere bak iphone dan şaşma
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
İphone 12 güzel telefon çünkü
0 Likes
ErayKrzm
Active Level 3
Galaxy S
Valla bilmiyom reis millet s21 bile s22 den daha pahalı falan filan diyo yok işte Gen1 sorunlu ısınma yapıyor bataryası ölü Samsung bile özür diledi falan diyor ondan bi şüpheye düştüm
0 Likes
Galaxy S
Bugün ekran süresi paylaştım full mobil veri saat kulaklık bağlı girip bakabilirsin burda s22 de övmüyorum sadece cihazın hakkında ortaya atılan yalan yanlış bilgilerin önüne geçmek için biri bir taş atıyor kuyuya hepsi öyle s23 batarya konusunda daha iyidir ama ne kadar daha iyi 3 saat 4 saat **bleep** yaratıcaksa okey ama yok 1 saat **bleep** yaratıcaksa bir anlamı yok çok video izleyen biriyim daha dedikleri gibi elimi yaktığını deli gibi ısındığını görmedim cihazın birde bu ısınma konusu sanki bu cihaza,ya da,samsung da var diğer cihazlar ısınmıyor hepsi ısınıyor alayı ısınıyor dediğim gibi sen iphone al kardeşim ısınmıyor pili iyi gidiyor ben sadece cihaz hakkında yorumumu yaptım
enesdzgn
Active Level 6
Galaxy S
Dostum tek kelimeyle s23 öneriyorum gerçekten kusursuz bir telefon yapmış Samsung şu anda zaten yok satıyor satış adetleri bakımından
ErayKrzm
Active Level 3
Galaxy S
Şuan o bütçe olsa düşünmem şak diye alırım çok güzel cihaz cidden
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
S22 model telefonu hiç görmedim kullanmadım ancak Araştırdım ve Bildiğim kadarıyla Size düşüncelerimi Bildiklerimi aktaracağım.
S22 model telefonu alırsanız sorun yaşayacağınız maksimum 2 tane nokta olur En fazla büyük bir ihtimal.
Ilk sorun yaşayacağınız şey batarya sorunu. S22 modelin bataryası küçük olduğu için ve işlemcisi çok güçlü olduğu için İşlemci de şarjı sömürdüğü için bataryanın küçüklüğü de araya giriyor Bu sayede şarj çok hızlı bitebiliyor günde 2 veya 3 defa şarja takabilirsiniz bunu.
Bir diğer sorun yaşama ihtimali olan durum da içerisinde bulunan Snapdragon 8 gen 1 işlemcisi ısınma sorunu var diye duymuştum Bu da cihazda sorun yaratabilir.
Ancak bu durumu bu modeli kullanan kişiler daha iyi bilir onlar da açtığınız konuya deneyimlerini aktarırlarsa iyi olur net bilgi için. S22 ve s23 modelleri arasında büyük farklılıklar var. S23 modelde şarj sorununu ve işlemci sorununu çözdüler.
Aradaki fiyat farkı verilip s23 model almaya değer mi dersen Bence değer çünkü ısınma sorunu ve hızlı şarj tüketimi gibi sorunların ortadan kalkma ihtimali yükseliyor bir de s23 model Android 17 güncellemesini alacak yani toplamda en az 3 tane artısı var.
Eğer bana soracak olursan sen gidip de o bütçeye s22 modeli alır mıydın? Cihaz iyi hoş güzel ama ben almazdım çünkü o kadar para vermişken şarj sorunu ile uğraşmak istemem bir de ısınma ihtimali de var Bu risklere girmezdim Ben başka modelleri bakardım.
10.000 TL Fiyat bandı içerisinde alınılabilir mantıklı telefon seçenekleri de sadece s22 model değil. 10000 TL Fiyat bandı içerisinde bakılması gereken başka cihazlar da var. Mesela bu seçenekler, samsung s21fe
Samsung s20fe Snapdragon seçeneği samsung a73 gibi model telefonlar. A73 model dediğimiz telefon orta sınıf bir telefon Açıkçası bu bana hitap eden bir tercih Olmazdı çünkü ekran boyutu Bana göre çok büyük sayılır ve ben bu yüzden bu fiyat bandı içerisinde Özellikle o kadar da para vermişken bir orta sınıf tercih etmezdim. S21fe dediğimiz telefonda da Samsung'un kendi ürettiği işlemci var Ben de Samsung'un kendi ürettiği işlemcilerine güvenmiyorum ve bu yüzden bu modeli de tercih etmezdim. S20fe model telefon var Bir diğer seçenekte Snapdragon işlemcili seçeneği Türkiye'ye 2021 yılında geldiği için Ben olsaydım özellikle uygun fiyata amiral gemisi performansı sunduğu için bunu tercih ederdim 2021 yılı çıkışlı olması çok da eski bir şey değil Android sürümü Şu anda 13 Android 14 güncellemesini alma ihtimali de var tabii Android 14 güncellemesini almasa da olur sonuçta Android 13'de yeni bir sürüm sayılır Açıkçası ben olsaydım büyük bir ihtimal 10000 TL Fiyat bandı içerisinde s20fe modelin Snapdragon işlemcili seçeneğini tercih ederdim sizi en aşağı 5 yıl götürür sağlam bir şekilde Eğer güzel ve temiz kullanırsanız. 128 Gb seçeneği Hepsiburada internet sitesinde en son 11.000 veya 12.000 TL küsuratlarında fiyatlarda geziniyordu almak için güzel tercih.
Uzun lafın kısası toparlayacak olursam. S22 modeli Eğer çok beğeniyorsanız bunu kullanan kişilere sorun soruşturun memnunlar mı yoksa memnun değiller mi diye öğrenin Eğer çoğunluğu memnunsa alın kullanın Eğer memnun değillerse almayın direk gidin Eğer yükselebilirseniz s23 modeli almaya zorlayın Eğer Yok ben yükselemiyorum derseniz de direkt 10000 tela fiyatı içerisinde s20fe snip Dragon işlemcili seçeneğini alıp geçin.
0 Likes
ErayKrzm
Active Level 3
Galaxy S
On numara cevap vermişsin eyvallah