cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S22 Kamera Bug'ı

(Topic created on: 02-27-2023 08:45 PM)
315 Views
MustiWRC
Active Level 3
Options
Galaxy S

Ana kamerada yani 1x'te iken 3x'e geçtiğimde aslında 3x lense geçmediğini **bleep** ettim. Ana lens üzerinden 3x dijital zoom yapıyor. Uzun süre beklersem bazen 3x lense geçiyor. Veya önce 10x yapıp sonra 3x'e çekersem o zaman gerçek 3x optik zoom oluyor. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı.

Fotoğrafları 3x optik zoomla çektiğimi zannederken aslında ana lensin 3x dijital zoomu ile çekmişim. 
Telefonu kasım 2022'de ilk aldığımda yine bir kağıt ile lensleri kapatarak deneme yapmıştım. O zaman böyle bir durum olmamıştı. Bu durum güncellemelerden sonra oluştu sanırım. Umarım düzeltilir.

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy S
Bu bir sorun değil aslında 3x zoom kamerası genelde karanlık veya portre gibi modlarda genelde devreye giriyor

View solution in context

Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Otomatik ortama göre belirliyor.Yakın mesafede ana kamera zoom, uzak mesafede optik zooma geçer. Kamerayı uzak mesafeye tutup 3x dokununca büyük ihtimal optik 3xe geçer. Yakın mesafedeki nesneler için ana kamera zoomu daha iyidir. Uzaklaşınca optik daha iyidir.

Görsel zeka ve kamera asistanından otomatik lens değiştirmeyi kapatabilirsiniz.

View solution in context

13 Comments
Solution
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy S
Bu bir sorun değil aslında 3x zoom kamerası genelde karanlık veya portre gibi modlarda genelde devreye giriyor
MustiWRC
Active Level 3
Galaxy S
Telefonu ilk aldığımda öyle değildi. Ben optik zoomu var diye bu telefonu aldım.
0 Likes
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy S
çoğu cihazda böyledir a b x f,ark etmez gerekmedikçe diğer lense geçmez
0 Likes
MustiWRC
Active Level 3
Galaxy S
Eski telefonum öyle değildi. Bunu da bu yüzden aldım. Sonradan huyu değişti :)
0 Likes
Emir-S22
Expert Level 4
Galaxy S
ben s21fe kullanıyorum o da 3 kamera 3xli ondada aynı s10plus kullandım o da öyleydi
0 Likes
EmreS20FE
Active Level 9
Galaxy S
Benimde öyle
0 Likes
Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Otomatik ortama göre belirliyor.Yakın mesafede ana kamera zoom, uzak mesafede optik zooma geçer. Kamerayı uzak mesafeye tutup 3x dokununca büyük ihtimal optik 3xe geçer. Yakın mesafedeki nesneler için ana kamera zoomu daha iyidir. Uzaklaşınca optik daha iyidir.

Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
0 Likes
MustiWRC
Active Level 3
Galaxy S
Eski hali daha iyiydi. Keşke güncellemeseydim.
Aslında hangi kamerayı kullandığı bir köşede ek bilgi olarak çıksa iyi olur.
Videoda ve manuel modda bu olay yok. Direkt lensler arası geçiş yapıyor.
0 Likes