cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S22 Deneyim/Pil Deneyim - 2

(Topic created on: 12-08-2023 01:51 PM)
428 Views
Alwose
Active Level 6
Options
Galaxy S

Herkese merhaba daha önce pil konusunda çok fazla sorun yaşadığımı forum üzerinden çokça dile getirmiştim.en son delirip csc değişip ui 6ya geçmiştim hatta.yükledikten sonraki deneyimlerimi aşağıda aktaracağım.

One UI 6 Hakkında :
Daha akıcı
Ben hataya rastlamadım pek fazla
Pil konusunda mini minnacık daha iyi ama yetersiz
Ui olarak değişen kısımları çok daha hoş olmuş.

Şimdi ise s22 sahiplerinin pil konusunda ne yapabileceğini konuşalım çünkü sanırım pil sorunumu çözdüm.çok dsha iyi bir ekran süresi alıyorum artık.

Pil için yapılabilecekler:

1- 5G'yi kapatmak
Ayarlar>Bağlantılar>Mobil ağlar 'dan Şebeke modunu LTE/3G/2G moduna alabilirsiniz.ülkemizde henüz 5g neredeyse hiçbir yerde yok.

image

2- Bluetooth/wifi aramasını kapama
a. Ayarlar>Bağlantılar 'dan wifi aramasını kapayabilirsiniz.
b. Ayarlar>Bağlantılar>Diğer bağlantı ayarları 'ndan yakındaki cihazları taramayı kapayabilirsiniz.
c. Ayarlar>Bağlantılar>Wi-Fi 'den sağ üstteki üç noktada Intelligent Wi-Fi ye tıklayın. Burada wifiyi otomatik aç kapat ayarını kapatabilirsiniz.

3- Adaptif parlaklığı kapatabilirsiniz

4- Ekrana bakarken ekran açık kalsın ayarı
Ayarlar>ekran>ekran zaman aşımı'ndan görüntülerken ekranı açık tut ayarını kapayın.bu sayede kamera durduk yere çalışmayacak ve tasarruf sağlayacaksınız.

5- derin uyku ve uyku planlaması
Arkadaşlar bu pil yemez diyeceğiniz dahil tüm kullanmadığınız yada bildirim vs. Atmasına gerek olmayan uygulamaları derin uykuya alın.pil konusunda bana en çok işe yarayan ayar bu derin uyku ayarı oldu. Aşağıya derin uykuya ve uykuya aldıklarımı bırakıyorum.
Not: WhatsApp sticker uygulamalarınız varsa onları eklemeyin,stickerlar yüklenmiyor sonra.

Uyku modu:

image

Derin Uyku

image

Pil kullanımım yaptığım/yazdığım ayarlarla beraber 3-4 saatten 6-7 saate çıkmıştır.
12 Comments
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Bilgirilendiri bir yazı olmuş android 13 e kaç saat arttı pil bunu hiç kimse daha tam söylemedi
Alwose
Active Level 6
Galaxy S
Kıyaslayamıyordum tam ama sadece ui 6ya geçmekle max yarım saat etki etmistir sanırım.
victorhugo
Active Level 9
Galaxy S
Knk senin yaptığın 3G ye almak band selection uygulaması ile ancak 5G kapatılabilir
Alwose
Active Level 6
Galaxy S
LTE = 4.5G hocam şuan attığım ssteki bant ile 4.5G alıyorum
victorhugo
Active Level 9
Galaxy S
Ama sen 4.5G yi kapatmış oluyorsun 5G değil
Onu demek istedim
Alwose
Active Level 6
Galaxy S
Hocam lte/3g/2g arasında git gel dediğimde nasıl 4.5g kapamış oluyorum
victorhugo
Active Level 9
Galaxy S
Ben 120 hz koyu mod derin uyku modunda 7 saat alabiliyorum
Alwose
Active Level 6
Galaxy S
Derin uyku konusunda senin yaptığını yaptım zaten en büyük pil kullanımı etkisi bu derin uykudan geldi/geliyor
victorhugo
Active Level 9
Galaxy S
Derin uyku baya etkisi var
Ben cihazdan memnunum