cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S22 ön kamera sorunu

(Topic created on: 05-13-2024 10:02 PM)
90 Views
mrtlrsstncc0
Beginner Level 2
Options
Galaxy S
Herkese merhaba. S22 cihazımın ön kamerası çok kötü. Fotoğrafı çekmeden güzel ancak çektikten sonra fotoğraf çok bozuluyor. Sanki yüz çizgi film karakterine dönüyormuş gibi oluyor. Özellikle saç ve gözler çok parlıyor. Başka bu sorunu yaşayan var mı? Oneui 6.1 güncellemesinden sonra da düzelmedi.
2 Comments
Galaxy S
Merhaba

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için dilerseniz; Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder başlığı>Hata Raporları>"kamera" bölümünden sorunu ayrıntılı olarak yazarak, sistem kayıt verilerinizle birlikte ''Gönder'' butonuna basınız.

Birkaç dakika içinde Hata Raporu, sistem kayıt verileriyle beraber gönderilecektir.

Gerekli kontroller sağlanarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ayrıca bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz.

İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, SIM kartı ve hafıza kartını çıkartınız.

Daha sonra; Ayarlar>Genel Yönetim>Sıfırla>"Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Sorunun devamı hâlinde, cihazınızın kontrol edilebilmesi için, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakınınızdaki Samsung Yetkili Servis merkezini ziyaret ediniz.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek ve konu hakkında bilgi edinebilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Verilerinizi yedeklemenizin iki yolu vardır:

1- Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar>Hesaplar ve Yedekleme>Samsung Cloud>Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta>OneDrive ile bağlan>Koşulları kabul edip bağlan>Hesapları Bağla>Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin>Kabul et>Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2- Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza "Samsung Smart Switch" programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan "Güvenli Klasör" uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekir.

• Güvenli Klasör'ün yedekleme özelliği 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın "Smart Switch" veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemenizi öneririm.

Yedeklemelerin görselli anlatımları için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler, iyi günler dilerim
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Bunun için bende çok şikayetçi oldum fakat çözümü şöyle buldum.

Kamera da yüz güzelliği modundan pürüzsüz ayarını 2 yapın.

Galaxy Store dan Camera Assistant indirin ve oradan Otomatik HDR ayarını kapatın. Fotoğraf yumuşatma ayarını da orta yapın.

Sonuç kamera da gözüktüğü gibi selfieler. Arka kamera sa fotoğraf çekerken HDR özelliğini tekrar açabilir selfie de kapatabilirsiniz. 1715635293465.jpg1715635293512.jpg
0 Likes