cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S22 Öngörüsü

(Topic created on: 02-14-2022 02:16 PM)
641 Views
coskunsabah
Active Level 5
Options
Galaxy S

Merhabalar,

S22'nin tarihin en çok ısınan ve şarjı en az giden telefonu olacağını düşünüyorum. Hem Snapdragon 8gen1 chipsetinin verimsizliği hem de azalan batarya kapasitesi buna sebep olacak gibi duruyor. S20 cihazımda bunlardan zaten şikayetçiyim. Sizlerin görüşü nedir? S22 alınır mı sizce?

İyi forumlar. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy S
Link göndermiştim ama silinmiş İnternette inceleme ve detaylı analizi var. Tamamen üstüne yayılan geniş bir Band şekline gelmiş. Önceki çözümler metal ve solid material den idi. Şimdiki jel ve nano material. Flexible nano material olduğu için istedikleri gibi yerleştirmişler

View solution in context

24 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Merhaba
Kullanmadığımız cihaz hakkında alınır veya alınmaz diyerek yorum yapmak bence saçma olur tamamen kullanmadan deneyim aktarılmaz yani ne desek boş gelir yani alıp almamak sizin tercihinize kalmış bir şey Tabii kullanan kişiler deneyimlerini aktarırlar ise bu başka olur
coskunsabah
Active Level 5
Galaxy S
görüşünüze katılmıyorum, teşekkürler yorumunuz için.
Mertcan39
Expert Level 1
Galaxy S
Ben cihazı sevdim. Soğutma sistemini baya geliştirmişler.
coskunsabah
Active Level 5
Galaxy S
soğutma sistemini ultra modeli için gördüm ancak S22 için göremedim. bir kaynak var mı paylaşabileceğiniz? termal problemler kullanımı ciddi şekilde etkiliyor benim için, teşekkür ederim şimdiden.
Galaxy S

S22 alınır evet. 4 nanometer bir chip den beklenilen zaten çok ısınmasıydı. Ama yapılan testler gösteriyor ki SnapDragon 8 Gen 1 bu beklentinin de üzerine çıkarak küçük bir nükleer santral düzeyinde ısı üretiyor...Bununla berber S22 tanıtımında Samsung mühendislerinin geliştirdiği son derece basit bir çözüm var. Buna vapor chamber ismini vermişler. Anakart ile battery bağlantısını cihazın batarya ile dış Kapak arasına sıkıştırılmış halde özel bir soğutucu katman ile yerleştirmişler. Benim tahminim, arka kapakta ısı hissedilir olacak ama cpu bu ısıyı atabilir ve rahat çalışır durumda olacak

coskunsabah
Active Level 5
Galaxy S
vapor chamber bir süredir kullanılan bir teknolojiydi ve eski modellerde de ısınma problemleri yaşanıyordu. yeni vapor chamber için bir gelişim var mı? bildiğiniz bir performans ölçümü çalışması varsa incelemek isterim.
Solution
Galaxy S
Link göndermiştim ama silinmiş İnternette inceleme ve detaylı analizi var. Tamamen üstüne yayılan geniş bir Band şekline gelmiş. Önceki çözümler metal ve solid material den idi. Şimdiki jel ve nano material. Flexible nano material olduğu için istedikleri gibi yerleştirmişler
coskunsabah
Active Level 5
Galaxy S
bilmiyordum, bakacağım. teşekkür ederim.
Tolga67
Expert Level 5
Galaxy S
S22 ultra tasarım olarak işlemci olarak bence gayet iyi ve güçlü bir telefon ben beğendim lakin biraz daha yeni teknoloji görmek isterdim içerisinde mesela 200 mp sensör biraz farklı olmasını isterdim yazılım konusunda gelişmeler beni heyecanlandırıyor ama bu yazılımı donanımınla biraz daha guclendirebilirdi şahsen s 20 ultra kullanıyorum s22 ultra için biraz birikim yapmıştım ama almakdan vazgeçtim donanım olarak değişen çok biseyin olmadığını düşünüyorum yazılımla zaten s 20 ultraninda aynı noktaya geleceğini tahmin ediyorum üzüldüğüm tek şey samsungun yaptığı 200 mp sensörü yarın öbür gün xaomi kendi telefonuna koyup zirveye oynayacak benim üzüldüğüm nokta bu
0 Likes