cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S21fe şarj soketi problemi

(Topic created on: 02-17-2024 09:21 PM)
97 Views
Oneomous
Active Level 1
Options
Galaxy S
2023ün yaz ayında s21fe aldım ve kullanmaya başladım 4 ay sonra şarja taktıktan sonra telefonun bazı zamanlar şarj etmediğini gördüm ve bir baktım ki şarj soketini takınca bazen şarj almıyor tam oturmuyor gibi vs daha sonra 2 ay daha o şekilde kullandıktan sonra gün geçtikçe daha da kötü hale geliyordu ve şarj ederken işkence çekiyordum çünkü en ufak kablo dokunulmasında telefonu zaten eline alamazsın bile telefonu ufak hareket ettirsen direkt şarj etmeyi bırakıyordu ve garantiye yolladım ve tamir edip yolladılar sadece şarj soketini değiştirdikleri yazıyordu ve cihaz ilk geldiğinde normaldi fakat yine 3 4 ay sonra tekrarladı ve 6ay sonra aynı hale geldi daha sonra tekrar yolladım ve bu sefer garanti cihazın şarj ünitesini komple değiştirdiği yazıyordu.ve cihaz geldiğinde 1 yıl üzerinden geçmişti artık yine aynı şekilde kullanmaya başladım ve 5 6 ay sonra yine yani şuan sorun tekrarlamaya başladı ve yine ufak ufak almamazlıklar yapıyor zaten telefonu şarjda elime alıp oynama şansım yok direkt kesiyor şarjı yeni bir cihaz talep etsem verirler mi bu konu hakkında ne dşşünüyorsunuz ?

Dürüst olucam ilk aldığımda farklı bir marka şarj kablosu kullandım ilk başta onunla alakalı sandım fakat garantiden geldikten sonra orjinal hariç asla başka bir kablo takmadım buna özellikle dikkat ettim fakat yine tekrarlayınca anladım ki bu sorun benimle alakalı değil evde s7edge var hala kullanıyorum şarj soketinde bir sorun yok cihaz 6 7 yıllık olmasına rağmen.
0 Likes
9 Comments
Oneomous
Active Level 1
Galaxy S
İçi pistir gibi yorumlar gelicektir şöyle temizliyorum fakat düzelme olmuyor.
0 Likes
Tolgaa94
Active Level 6
Galaxy S
Aynı arıza 3 kez tekrarladigi için cihaz değişimi isteyin yapmak zorundalar
0 Likes
Oneomous
Active Level 1
Galaxy S
Ya o iş biraz garip söylüyorum siz cihaz değişimi talep ettiğinizi yazın üst yönetim karar verecektir diyor anlamadım gitti
Tolgaa94
Active Level 6
Galaxy S
444 77 11 e söyle bunu
Oneomous
Active Level 1
Galaxy S
Whatsappa söyledim üst yönetim karar vericek gönderin cihazı diyor pazartesi ararım burayı bakalım bir şey değişecekmi
GALAXYA51-F
Active Level 10
Galaxy S
Hocam kılıf ile şarja takmayın eğer kılıf kullanıyorsan soketi etkiliyor çünkü yeni bir cihaz talebi etmeyi dene Bi şey çıkarsa olmazsa soketi tamir etmeleri için talepte bulun
0 Likes
Oneomous
Active Level 1
Galaxy S
Kılıf engellemiyor ona baktım 1 ay daha kullanayım iyice bozulsun ondan sonra talep edicem bakalım
Ya soketi tamir etmeleri için talepte 2 kere bulundum düzeltip yolladılar ama garantiye 4 5 ay kaldı haziran temmuzda bitiyor artık hani garanti bittikten sonra yine tekrarlarsa bu sefer ben mağdur olucam
GALAXYA51-F
Active Level 10
Galaxy S
Yeni cihaz talebi en doğal hakkın bunu iste yapmaları şart olmazsa hukuki yollara başvur seni mağdur etme hakları yok
Oneomous
Active Level 1
Galaxy S
Şeyi sorucaktım bu şekilde kronik sorun var mı yani bu neyle alakalı kaç gündür düşünüyorum çözemedim gitti
0 Likes