cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S21 ultra günceleme geldi

(Topic created on: 10-07-2022 09:19 AM)
İbobay
Active Level 3
Options
Galaxy S

Evet Az önce gğnceleme geldi

S21 ultra şebeke çok az çekiyor
Aynı yerde daha önce full çekiyordu şimdi az çekiyor 
 
image
 
 
5 Comments
İbobay
Active Level 3
Galaxy S

S21 ultra 5 g  nerden açılıp kapanıyor arkadaşlar 

0 Likes
İbobay
Active Level 3
Galaxy S

Son tamir sonra şebeke sadece 4.5 g var

 
image
 
Şebek sadece tek seçenek kaldı 
0 Likes
Galaxy S
Kardeşim ülkemizde daha 5g kullanımına açılmadı ve yazılım gelince 5g aktif edilme görünebilir olacak ayrıca güç tasarrufu modunda 5g ayarını gorebilirsin
0 Likes
İbobay
Active Level 3
Galaxy S
Eskiden atığım resim gibiydi son hali sadece 4,5g var 2g 3g 5g hepsi gitiScreenshot_20221007-091840_Call settings.jpg
0 Likes
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba İbobay,

 

Bulunduğunuz konumda operatörün verdiği sinyal kalitesini alabilmek için; "Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > 4.5 G seçeneğini kapatmanız durumunda cihaz otomatik olarak 3G/2G şebekesine geçiş yapacaktır. Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

 

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

 

Sorun hala devam ediyorsa lütfen bilgilerinizi yedekleyerek en yakın Samsung servis merkezini ziyaret edin. Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

 

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes