cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S21 ultra ısınma sorunu

(Topic created on: 06-07-2023 06:06 AM)
29 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy S

Şarj olurken ısınıyor orijinal şarj ile şarj ediyorum 

2 Comments
ygtknca
Active Level 8
Galaxy S
Şarj olurken her cihaz ısınır ki bu gayet normal durumdur çok çok yüksek sıcaklıklara da çıkabilir. Şarj olurken bataryaya zarar gelmemesi için kullanmayın. Şarj etmeden önce telefonu uçak moduna almak wifi, bluettoh kapamak, güç tasarrufunu açmak gibi durumlar ısınmasını azaltabilir güç tasarrufu bazen daha hızlı ısınmasına yol açabiliyor onu açıp açmamak size kalmış bir durum ve şarj sırasında aod açık ise kapamanızı öneririm ha yok ısınmasın öyle diyorsanız hızlı şarjı kapatıp şarj edin ama her durumda illa ki ısınacaktır şarj ederken orijinal adaptör kullanın herkes orijinal kalboda kullanın derde o çok önemli değil yan sanayi kalitesiz markasız bir kablo almadığınız sürece istediğiniz kablo ile şarj edebilirsiniz baeus önerebilirim
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy S
Merhaba

Aşırı Isınma ile ilgili talimatları bu linki inceleyip yapabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-prevent-the-overheating-of-your-galaxy-devi...

Ayireten Araştırdıgim bilgiye göre bu talimatlarıda yapabilirsiniz.

Tüm uygulamaları kapatın
Cihazınız çok fazla uygulamaya çalıştırmaya çabalarken fazla çalışmış ve ısınmış olabilir. Tüm uygulamaları kapattıktan sonra cihazınızı 10-20 dk boyunca açmadan bekleyin.

Ekran parlaklığını düşürün.
Belki farkında değilsinizdir, ancak ekran parlaklığınız yüksek bir seviyede olabilir. Bu durum da cihazın özellikle ekran bölümünün ısınmasına yol açabilir. Ekran parlaklığını bir miktar düşürüp bekledikten sonra cihazınızın soğumaya başladığını siz de göreceksiniz.

Kılıfı Çıkarın. Yine ani ısınma durumunda bir çözüm yolu olarak, cihazınızı kulufundan ayrı tutup bir süre o şekilde bekletmeyi düşünebilirsiniz. Yaz sıcağında hararet yapan insanlarda bağrı açma hareketi nasıl işe yarıyorsa, telefonu kılıftan çıkarmak da o etkiyi yaratacaktır. Bu sayede, cihazınızın mevcut ısısını hızlı bir şekilde dışarı aktarılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sorununuzun devamı halinde Samsung Yetkili Servis'ine telefonunuzu verebilir Bakım yaptırabilirsiniz.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler iyi günler dilerim.