cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S21 fe

(Topic created on: 05-23-2023 01:14 PM)
79 Views
mehmetnarin
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

Şarj cok cabuk tükeniyor ben müşteri hizmetlerini 4447711 aradim orayada şikayet kaydi kayit biraktim 4500 mah bir bayarya bu kadar cabuk düşmemesi lazim 

6 Comments
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy S
Merhaba

Pil tüketimini azaltmak için:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın (basit olarak düşünmeyin, cidden etkili, cihazınızın ekranınızın az bile açık kalması bataryayı etkiler).
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin (orta düzey güç tasarrufu yeterli olacaktır).
- Ekran yenileme hızını "60 Hz" olarak kullanın.
- Gereksiz uygulamaları kapatın veya direkt cihazınızdan kaldırın.
- Çok etkisi olmasa da ekran modunu "Doğal" olarak kullanın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları "uyku" moduna alın.
- Uygulamaları "derin uyku" moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda/uzun zaman kullanmayacaksanız).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

Sorununuz çözülmediyse donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum. Yetkili Servis'te gerekli kontroller sağlanır zaten.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler iyi günler dilerim.
vurala
Active Level 6
Galaxy S
Birtek sen değilsin benim telefon değişti o sebepten bu da aynı çabuk bitiyor
0 Likes
mehmetnarin
Beginner Level 2
Galaxy S
4447711 ara benim gibi sende kayit oluştur buna bir cözüm bulsunlar senin telefonunu sarj cabuk bitiyor diyemi deyiştirdiler eyerki ondan dolayi deyiştirdilerse ayni s21 fe ilemi deyiştirdiler
0 Likes
Tevfik
Active Level 6
Galaxy S
Exynos 2100..
BURchinaS21f
Expert Level 3
Galaxy S
Kaç saat süre aliyordunuz
0 Likes
mehmetnarin
Beginner Level 2
Galaxy S
Ben sarji 100 evde cikip ise gidiyorum bi 10 bilemedim 15 daka bakiyorum yuzde 80 inmi bakiyorum ya güncelleme olarak yazilimsal yada buna bir cözüm bulmalari lazim genel olarak herkes rahatsi 4500 mah benim onceki tl huawei 3600 mah ama bundan daha fazla gidiyordu bence bunlar genel olarak s21 fe icin yazilimsal pil icin bir güncelleme yapmalari lazim
0 Likes