cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S21 fe ne yaptıysam düzelmeyen batarya sorunu

(Topic created on: 12-04-2023 10:01 AM)
241 Views
Yascobar
Active Level 2
Options
Galaxy S

Merhabalar,  

Telefonumu 1 seneyi biraz aşkın zamandır kullanıyorum. 120 hz ekran yenileme hızı ile maksimum ekran açık kalma sürem maks 3 saatleri görüyor. 60 hz e bugün aldım ondada maks 4 saatleri görecek gibi. Çok hızlı şekide şarjım bitiyor.Son kasım güncellemesinden sonra böyle oldu. Öncesinde de mükemmel değildi, ama bu kadar berbat değildi. Arka planda kullanılmayan uygulamaları uykuya aldım. Uygulamaları optimize ettim. Tüm herşeyin en güncel versiyonunu kullandım. Fabrika ayarlarına geri de döndüm hiç birisi işe yaramadı. Pil durumu da Normal gözüküyor. Nasıl normal olabilir.Çıldıracağım Samsung aldığıma bin pişmanım. Bu sorun her S21 fe kullanan 3 kişinin 5 inde var galiba. Bu duruma çözüm bulan varsa yardımcı olabilir mi? Bu yüzden yeni telefon almak istemiyorum. Çok masraflı olacak.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Yascobar,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
12 Comments
rocksahin2020
Active Level 7
Galaxy S
Samsung s21 fe cihazların bataryası 4500 M.a iyi gitmesi lazım ama neden böyle oldu üzüldüm açıkçası umarım en kısa sürede sorunun çözülür
0 Likes
CanerS21Fe
Active Level 10
Galaxy S
Bende 120 Hz de %100'den %15'e kadar açık ekran süresi 5 saat 15 dakika gidiyor sendekinde bir tuhaflık var bende pil testindede yaşam iyi yazıyor inşallah sorunun düzelir
0 Likes
Yascobar
Active Level 2
Galaxy S
Benimkinde de yazan bu 1701674087183.jpg
0 Likes
CanerS21Fe
Active Level 10
Galaxy S
Bendede aynıdı yazıyor.Bende ilk zamanlar 4.15 saat 4.30 saat gidiyordu 1 aydır daha uzun gidiyor pil.7 ay önce aldım
0 Likes
Yascobar
Active Level 2
Galaxy S
Ben telefonumu 2022 ekimde aldım. Önceden benimde böyle değildi.
0 Likes
Yascobar
Active Level 2
Galaxy S
Bunlarda 120 hz kullanım raporları1701674206541.jpg1701674206555.jpg
0 Likes
CanerS21Fe
Active Level 10
Galaxy S
Telefonu ne zaman aldın çünkü kullanım özellikleri öğreniliyor diyor telefon senin kullanımına göre optimize olucak
0 Likes
Yascobar
Active Level 2
Galaxy S
1 sene 2 ay oldu :))
0 Likes
Yascobar
Active Level 2
Galaxy S
Garantiye götürüp yeni telefon verilme durumu ya da bataryayı değiştirenler oldu mu? Böyle bir durumda düzelme kesin olur mu?
0 Likes