cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S21 Ultra ONE 4.0 BETA

(Topic created on: 09-17-2021 09:08 AM)
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Bir UI 4 Beta sürümü info (Galaxy S21 Ultra – U. S. kilidini açtı)

    • Yazılım versiyonu: G991NKSU3ZUİD/G991NOKR3ZUİD/G991NKOU3BU18
    • Boyutları güncellemek: 2422.17 MB
    • Android Güvenlik Yama Seviyesi (SPL): 1 Eylül 2021

One UI 4 Beta'da yeni özellikler

Ev ekran/Lock Screen/Her zaman sergileniyor

Ev ekran widwidwider, aynı zamanda ev ekranını daha şık hale getirmek için bir UI 4'te yeniden tasarlanmıştır. Ayrıca sizin için yararlı olabilecek widwidwideler için de tavsiyeler alacaksınız. Aşağıdaki çifte şehir saati ile yeniden tasarlanmış bir widget örneği görebilirsiniz, şimdi üst sağ köşedeki hava simgesi de dahil. Bu özellikle yaygın olarak, seçilmiş şehrin zamanına bağlı olarak hafif ya da karanlık olarak da gösterir.

 
image
 

 

Kilit ekranında, ses çıkışını kulaklıklar veya hoparlör gibi farklı bir cihaza değiştirebilirsiniz. Bu medya çıkış düğmesi Android 11'de Android'e eklendi, ancak Samsungs Android 12 güncellemesinde göründüğünü görmek için8217;çok güzel. Ayrıca hangi müzik uygulamasına bağlı olarak özelleştirilmiş kontroller de elde edeceksiniz. Aşağıdaki örnekte, Youtube Music ve Spotify ile hızlı bir test yaptım. Youtube Müzik ile, yolun her iki tarafında da ön ve arka ikonları gibi bir düğme için geliştirilmiş kontroller elde ettiğinizi açıkça görebilirsiniz. Diğer yandan, Spotify'nin arka ikonun sol tarafında kalp düğmesi vardır.
 
image
 
Telefonunuzu açmadan ses notlarını kaydetmenizi sağlayan kilit ekrana bir ses kaydedici widwidwidget ekleyebilirsiniz. Sürenizi çifte tıkladığınızda, programınızı daha iyi görüntülemanıza yardım etmek için aylık bir takvim manzaranız ve günlük gündem edinirsiniz.
 
image
 

Her zaman gösterime gelince, 8217;yeni bir seçenek olarak şu ana kadar oldukça yararlı olduğu kanıtlandı. Artık sadece yeni bildirimler alırken AOD'u açmayı seçebilirsiniz. Bu uzun süre istedikleri bir özellik, bu yüzden bir UI 4'e geldiğini görmekten mutlu olan Im, bu tür bir şeye dönüşmek için de AOD'nu süslemek için kullanılan bir dizi yeni etiket.

Quick Ayarlama paneli yeniden tasarladı

Hızlı panel daha kompakt bildirimler ve geliştirilmiş bir düzenle yeniden tasarlanmıştır. Ayrıca sessiz bildirimler ve uyarı bildirimleri için ayrımı ve gelir ve bilgi edinmenizi kolaylaştırmak için de ayrılmak için. Panel, Samsung’'in Google Android 12 güncellemesi yerine, Pixel telefonları için Google'da görülen UI'den ziyade tasarım dilini hala korur.

 
image
 

 

Karanlık modu

Karanlık modu günde 24 saat, haftada 7 gün kullanıyorum. Birçok insan gibi, UI'nin etrafında seyahat ederken daha iyi görünüyor. Android 12 güncellemesinde Samsung, karanlık modun davranışlarında ince ama çok güzel bir gelişme yaptı. Duvar kağıtları, simgeler ve illüstrasyonlar artık otomatik olarak darkeniyor ve bir UI 4'ün üzerinde daha tutarlı bir bakış sağlamak için daha fazla rahatlık sağlamak için otomatik olarak kararlaştırılıyor.

 
image
 

 

Charging efektleri

Bu konuda söylenecek pek bir şey yok ama temelde, şarj etmek için telefonunuzu tıtığında yeni bir animasyon elde edersiniz. Görüntüyü görmek istiyorsanız aşağıdaki resmi kontrol edin. Etkilerin cihazın ne kadar hızlı şarj edildiğini hızlıca kontrol etmenize yardımcı olması gerekiyor. Samsung telefonu olduğu için, cevabın pek hızlı olmadığını biliyoruz. 

 
image
 

 

Samsung klavyesi

Samsung klavye uygulaması One UI 4'te oldukça birkaç yeni özellik elde eder. Duygularınıza, GIFs ve etiketlerinize doğrudan klavyeden, şimdi tek bir düğmeyle. Kendi ifade bir musluktur. Bu sefer partiye katılan birkaç üçüncü taraf ekleniyor, Grammarly da dahil olmak üzere, hecelinizi ve noktanızı noktada tutmak için. Ayrıca Bitmoji, mojitos, giphy ve Spotify'in yanı sıra var.

 
image
 

 

Samsung ayrıca emoji yaratmak ve animasyon için yeni özellikler ekledi. İki duyguyu birleştirmek ya da benzer iki emoji ile tek bir duyguyu vurgulamak istiyorsanız bu yararlıdır. Samsung'un açıkça yaptığı etiketleri severseniz, indirme için de mevcut bir dizi yeni etiket vardır. Hala Gboard'u kendim tercih ediyorum ama Samsung son birkaç yıldır klavyelerini geliştiren çok iş yaptı.
 
image
 

Paylaşım

Paylaşım menüsü Android 12 güncellemesinde çok ihtiyaç duyulan bir temizlik elde ediyor. Başlangıç olarak, arayüz şu anda yatay olarak parşömen ediyor, bu yüzden8217;;için aradığını bulmak biraz daha kolay. Ayrıca paylaşım menüsünde yer alan ek uygulama listesini de özelleştirebilirsiniz. Bu, bir fotoğraf veya bağlantı paylaşmak istediğiniz zaman bir fotoğrafı ya da bağlantısını paylaşmak istediğiniz zaman gereksiz bir karışıklıkla tarak için toplam uygulama sayısını temizlemeyi oldukça daha kolay hale getiriyor.

 
image
 

 

Fakir odak veya çerçeveleme gibi sorunları olan fotoğrafları paylaşmaya çalışırken, siz’onları tamir etmek için öneriler bile alabilirsiniz, bu yüzden resimleriniz her zaman en iyi görün.

Kamera ve Galeri

Temel Kamera UI, Android 12 güncellemesinde daha basit ve daha net bir düzen elde eder ve sadece ihtiyacınız olan bilgileri gösteren bir önizleme ile. Sahne optimizer düğmesi sadece bir belge üzerinde düşük ışık veya youre taraması varsa Fotoğraf modunda ortaya çıkacak. Bu, sahne, tüm aydınlatma koşullarında düğmeyi optimize eden bir UI 3'ün tam tersidir. Portre ve Gece modları için ayarlar artık daha sezgiseldir, bu nedenle doğru miktarda bokeh seçebilirsiniz ya da geceleri aydınlatma daha kolay ayarlayabilirsiniz.

0 Comments