cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S21 Ultra Kamera Sorunu

(Topic created on: 02-20-2023 11:12 PM)
muzispyen
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

Samsung s21 Ultra telefonum Android 13 güncellemesi aldı. Kamera 1x de ilk açıldığında bulanık ve kamera netlemiyor. 10x seçip, 1x i saçtiğimde odaklamaya başlıyor ve sonrasında odaklama olması gerektiği gibi çalışıyor. Uygulamayaı kapatıp açtığımdada odaklamada sorun yaşamıyorum. 4-5 dk sonra tekrar kamerayı açtığımda 1x de gene odaklamıyor, 10x - 1x arası geçiş yapınca odaklamaya başlıyor. Kamera uygulamasında veriyi sil dedim. Aynı şekilde davranmaya devam ediyor. Android 13 ile bir sorun yaşandığı kesin. Güncelleme bekliyoruz. Membersdan da sistem raporu ve fotoğraf örneği göndermeme rağmen 30 gündür dönüş olmadı.

4 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Kamera açıldığında ekrana dokunmayı dener misin odakliyor mu
0 Likes
muzispyen
Beginner Level 2
Galaxy S
Malesef
MertKemal
Active Level 9
Galaxy S
Bende S21 Ultra kullanıyorum dediğiniz gibi bir sorun yaşamadım
Donanımsal sorun olabilir belki kameranın kendisinde direk
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba muzispyen,

Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes