cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S21 Ultra Güncelleme

(Topic created on: 02-21-2023 08:38 PM)
toskazade
Active Level 7
Options
Galaxy S

Android 13 ve One UI 5.0 güncellemesinden sonra (ki bayağı da işkenceli bir süreçti) güncellemeler gecikmeye başladı. Tabii bu durum sadece Türkiye'de. İlginç gecikmeler.

One UI 5.1 güncellemesi artık Mayıs ayı gibi gelir inşâllah. :)
Kısaca sorun Türkiye ekibi. Ama Türkiye'de hangi kurum liyakatlı ki, Samsung olsun. :) 
 
 
 
 
3 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba kardeşim,

Güncelleme tarihleri, Samsung Türkiye ofisinin tamamen kontrol ettiği bir tarih değil. Samsung Türkiye, gerekli testleri(operatörlerin hat testleri sadece ana yazilim ellenmiyor bile) bitirip onay verdikten sonra yurtdışı ofisiyle paylaşıyor ve bu aşamada yazılım bir kez daha test ediliyor ve sonrasında Google'in testlerine giriyor. Bu süreç esnasında başka bir ülkenin testlerinde olan bir sıkıntı, testlerin tekrar yapılmasına neden oluyor.

Yani ülkemizde bir güncelleme yayınlanmadığında PİLOT ülkede sıkıntı mevcuttur o sıkıntı düzeltmeden ülkemizin güncelleme alması mümkün değildir .

S22 serisi gayet çok hızlı bir şekilde güncellemeleri almaktadır 1 gün bile olmadan s22 serisi one uı 5.1 güncellemesi sunuldu ülkemize .Olay pilot ülkede sorun olmasın aslında çok hızlı ama dediğim gibi bu olaylar olabiliyor ülkelerde
toskazade
Active Level 7
Galaxy S
Kardeşim sen de olmasan bilgiyi nasıl alırız. Diğer arkadaşların da hâkkını yemeyim. İyi ki varsınız. :)
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Rica ederim kardeşim ne demek, yani güncelleme konusunda herkes Türkiye'ye yükleniyor ama elinde olmayan malum sebeplerden Samsung Türkiye güncelleme veremiyor ve bunuda Samsung Türkiye ekibi kullanıcılarına iyi bir dille açıklama yapmadığı için kötüleşiyor markanın gerekli bilgilendirmeyi güzel yapmaya önem göstermesi gerekiyor 😊
Bizler birer aileyiz sende iyiki varsın 😍 😍