cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S21 Serisi için (Android 13) Beta başladı

(Topic created on: 08-31-2022 09:29 PM)
FatihBozkurT
Active Level 3
Options
Galaxy S

Galaxy S22'de One UI 5.0 beta güncellemesini yayınladıktan birkaç hafta sonra Samsung , Güney Kore'de Galaxy S21 için One UI 5.0 beta programını açtı . Şimdi, bu yeni büyük yazılım güncellemesi İngiltere'deki Galaxy S21 serisi için de mevcut.

 
Android 13 tabanlı One UI 5.0 beta güncellemesi İngiltere'de Galaxy S21 , Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra'ya yayılıyor . Güncelleme, G99xBXXU5ZVHE donanım yazılımı sürümünü taşır ve 1.957.47 MB ​​indirme boyutuna sahiptir. Güncelleme, Galaxy S21 serisi akıllı telefonların kilidi açık modelleri için mevcut .
 
 
image
 

Galaxy S21 Android 13 (One UI 5.0) beta güncellemesindeki yenilikler neler?

 

Güncelleme, gelişmiş bir Renk Paleti özelliği, yığılmış widget'lar, her kişi için ayrı arama arka planları, her uygulama için katılım bildirimleri, uygulama başına dil ayarları ve iyileştirilmiş performans getiriyor.

Güncelleme ayrıca kilit ekranı duvar kağıdı koleksiyonunu düzenleme, Samsung Klavyede boşluk çubuğu satırı özelleştirme, geliştirilmiş ses ve titreşim ayarları ve görüntülerden veya doğrudan kamera aracılığıyla metin çıkarma becerisini de getiriyor. Ayarlar uygulamasında Bağlı Cihazlar adlı ayrı bir bölüm var.

Samsung ayrıca bildirimlerin tasarımını ve hızlı ayar geçişlerini geliştirdi. Şirket, Samsung DeX UI'yi geliştirdi, yeni hareketlerle yan yana çoklu göreve başladı ve fiziksel klavye kısayolları. Dosyalarım uygulamasında arama özelliği geliştirildi ve artık resimler ve belgeler içinde bilgi arayabilir.

Dijital Denge bölümünün tasarımı da iyileştirildi. Uyku Vakti Modu özelliği, Saat uygulamasından Bixby Routines uygulamasına taşındı. Samsung, Modlar özelliği aracılığıyla Bixby Rutinlerini basitleştirdi. Önceden ayarlanmış Bixby Rutinlerini ve Rutinler için daha fazla eylem ve koşulu keşfetmek daha kolay.

 

Samsung, daha fazla emoji, geliştirilmiş emoji çiftleri ve AR Emojileri, kaomoji ve Maske ve Sahne modlarında herhangi bir resmi emoji arka planınız olarak ekleme özelliğini ekledi. GIF'leri düzenleyebilir, Google Takvim'e çıkartmalar ekleyebilir ve herhangi bir görselden çıkartmalar oluşturabilirsiniz. Bixby artık cihaz üzerinde çalışarak daha hızlı hale getiriyor.

Samsung ayrıca kamera uygulamasını da geliştirdi. Tek parmakla yakınlaştırmak, Fotoğraf moduna kolayca geri dönmek ve telefoto kamerayı Yemek modunda kullanmak artık daha kolay. Hikayeler de gelişti. Samsung ayrıca Kamera, Fotoğraf Düzenleyici ve Video Düzenleyici uygulamalarındaki filtreleri iyileştirdi.

Güney Koreli firma, One UI 5.0 beta güncellemesi ile Galaxy S21 serisinde güvenlik, gizlilik ve performansı da iyileştirdi. Animasyonlar ve geçişler de iyileştirildi. Telefonun güvenlik ve gizlilik durumuna bakmak da daha kolay. Erişilebilirlik ve Acil durum özellikleri de iyileştirildi.

 

HAYIRLI OLSUN 😊

3 Comments
YiğitM32
Active Level 8
Galaxy S
Hayırlı olsun 😊
murata10sa13
Expert Level 1
Galaxy S
Hayırlı olsun
Galaxy S
2gb neymiş öyle 🙂