cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S21 FE REZALETİ. Aslında telefon kağıt üstünde çok iyi ama gel gelelim gerçekler

(Topic created on: 05-24-2023 09:30 PM)
641 Views
carljohnsonn
Active Level 7
Options
Galaxy S

Arkadaşlar şimdi merak ediyorsunuz neden böyle bir başlık var neden S21 FE rezalet falan diye gelin size herşeyi en baştan anlatayım neden bu cihaz rezalet şuan. Arkadaşlar ben bu cihazı 2022'nin Ocak veya Şubat aylarından birinde almıştım ikisinden birisi olması lazım yani 1 seneyi geçirmişim bu telefonda. Arkadaşlar telefonu aldığım ilk zamanlar cidden cihaz stabil ve düzgün şekilde çalışıyordu yani batarya konusunda da güzeldi açık ekran sürem 10 saati geçiyordu ve 120Hz de 8 saate kadar açık ekran süresi alıyordum. Telefonda kasma donma yok denecek kadar azdı baya iyiydi. S21 FE'nin rezalet olmaya başlama zamanı Samsung'un OneUI 5.0'ı tüm cihazlara yayınlamasıyla başladı. OneUI 5.0'dan sonra cihaz eskiye göre performanslı olmamaya başladı ve kamera kalitesinde de düşüşler minik minik başladı ama yinede şuanda kamera kalitesi iyi yani idare eder. Neyse işte OneUI 5.0'da sonra OneUI 5.1 yayınlandı ve hiçbir şey değişmedi yine aynı terane devam etti. OneUI 5.1'den sonraki güvenlik yamalarında cihaz dahada sorunlarla karşılaşmaya başladı ve her güncelleme yaptığım da dahada kötü oldu cihaz. En son ki Nisan ayı güvenlik yamasıyla birlikte iyice rezalet oldu S21 FE çünkü en ufak bir şeyde cihaz ısınmaya başlıyor ve bunun sonucunda cihazda kasmalar donmalar başladı. Şarj iyice kötü oldu açık ekran sürem baya az dahada leş oldu. En önemli hatalardan biride cihazı 0 kutudan çıkardığımdan beri var bu hata hâlâ düzeltmediler. Samsung'a mail attım geri bildirim gönderdim hâlâ aynı hata devam ediyor. Ne bu hata derseniz quick panel yani bildirim panelini açarken cihaz kasarak donarak açıyor. Özellikle telefon yatay moddayken herhangi bir uygulama veya oyundaysanız ve o an bildirim panelini açayım derseniz kasarak donarak açılıyor bunu hiçbir zaman düzeltmediler. Bu hata yazılımsal bir hata ama Samsung'un umrunda değil. İşte arkadaşlar benim diyeceklerim böyle S21 FE almayı düşünen arkadaşlara asla önermiyorum bu telefonu iPhone 11 bundan daha iyi ciddi söylüyorum.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba sadsigma,

Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı sorun devam ediyorsa, cihazınızın incelenmesi için Samsung yetkili servis merkezlerimize danışabilirsiniz. Size yardımcı olabilmemiz için 4447711 Samsung çağrı merkezi numarasından veya aşağıda bulunan link üzerinden bize ulaşıp, çevrimiçi kanallarımız aracılığıyla servis süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/contact/#onlinesupport

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

16 Comments
YavuzSŞ
Active Level 1
Galaxy S
Böyle bir durumu bende bayağı eskiden yaşadım ne olduğunu pek hatırlamıyorum ama samsung members yetkililer le konuşunca onların müdahalesi ile cozuldu
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy S
Valla ben samsung membersten 3 kere bu durumla alakalı geri bildirim gönderdim birisine iki buçuk ay sonra cevap verip döndüler ve klasik bot tarzı yanıtla cevap vermişler hiçbir değişiklik yok
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
S21 FE den S23 e geçiş yapabilirsin
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy S
Android benim için bitti ya artık 1-2 ay içinde iPhone'ye geçecem Allah'ın izniyle
AhmetEkşinar
Active Level 6
Galaxy S
Üzerine 16k vermek gerekiyor dostum az para mı
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy S
Adam akıllı bir cihaz alacaksam paraya kıyarım bu saatten sonra. Sana tavsiyem android dünyasından sıyrılman çünkü android'in sorunları bitmez. Android dediğimiz işletim sistemi linux tabanlı bir sistemdir ve yazılımı karmaşık ve zordur bundan dolayı android de sürekli hatalar olur. Ama ios böyle değil işte. IOS işletim sistemi en akıcı ve rahat çalışan sistemdir. Şimdi yanlış anlaşılmasın ben ios'un hatası kusuru yok demiyorum elbetteki var ama android'in 10 hatası varsa ios'un en fazla 2dir bu durum böyle işte. Ondan dolayı iPhone mantıklı olan pahalıda olsa.
BURchina
Expert Level 2
Galaxy S
Yooo bende birşey yok s21fe ye dewam 👍gayet güzel cihaz ..size sıkıntılı mi denk geldi acaba cihaz..
erntrn
Active Level 4
Galaxy S
Olabilir, annemdede aynı cihaz var ve hiçbir sıkıntısı yok 8-9 saati rahat çıkarıyo günde sürekli instagram youtube whatsapp vs.de bazen 10 saati buluyo.
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy S
Kardeşim işte sorunu olmayan nadir kişilerdensin benim çevremde ve araştırdığım da çoğu kişi bu telefonda sıkıntı yaşıyor yazdığım yazıdaki şikayetler gibi. Bu yazdığım konu başlığından 1 saat öncede birisi S21 FE için sorun yaşadığını dile getirdi yani telefon şuan eskiye göre iyi değil. Sende iyi olabilir herkeste olacak diye bir kural yok sen o nadir kişilerdensin o zaman ne diyim.